ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa liczy, że IV kw. w segmencie sprzedaży będzie zdecydowanie lepszy
08.11.2018r. 10:07

Grupa Energa liczy, że czwarty kwartał w segmencie sprzedaży, po trudnym trzecim kwartale, będzie zdecydowanie lepszy - poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu z inwestorami.

EBITDA segmentu sprzedaży po trzech kwartałach 2018 roku wyniosła 50 mln zł wobec 24 mln zł zysku rok wcześniej, a w samym trzecim kwartale grupa zanotowała stratę EBITDA na poziomie 7 mln zł wobec 13 mln zł zysku rok wcześniej.

"Działamy pod silną presją wzrostu cen energii. Kwartał był dla nas wyjątkowo trudny, ceny spot wzrosły o 20 proc." - powiedział Dariusz Falkiewicz, prezes Energi Obrót.
"Najtrudniejszy okres mamy za sobą. Oczekuję, że czwarty kwartał będzie zdecydowanie lepszy. (..) To trudny okres dla biznesu sprzedażowego, ale oczekujemy na koniec roku dużo lepszych wyników" - dodał Falkiewicz.

Wiceprezes grupy Energa Jacek Kościelniak poinformował, że jest szereg pomysłów na poprawę sytuacji w segmencie sprzedaży, nie podając szczegółów.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ciekawe 08.11.2018r. 22:18
Czyzby ceny zakupu na 4 kwartal mialy byc nizsze? Czy moze pogoda wiosenna obiniza poziom otwartej pozycji?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE