ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa liczy, że wyniki grupy w '18 będą powyżej konsensusu rynkowego
08.11.2018r. 10:14

Grupa Energa liczy, że jej wyniki w 2018 roku będą wyższe od oczekiwań rynkowych - poinformował podczas konferencji dla inwestorów wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

"Mamy plan, mamy budżet. Kierujemy się konsensusem analityków. Wierzymy, że będzie lepiej niż konsensus" - powiedział, pytany o przewidywania co do wyników grupy za 2018 rok.

Kościelniak wskazał, że grupa prowadzi szereg działań optymalizacyjnych, które na koniec roku powinny przynieść stosowne efekty.

Konsensus PAP Biznes przewiduje, że Energa wypracuje w tym roku 2,23 mld zł EBITDA.
Po trzech kwartałach 2018 roku grupa Energa miała 1,59 mld zł EBITDA wobec 1,64 mld zł rok wcześniej, co oznacza spadek o 3 proc. rdr. W samym trzecim kwartale EBITDA wyniosła 426 mln zł i był niższa o 15 proc. rdr.

Wiceprezes Energi poinformował, że jednym z kluczowych elementów dla wyników Energi w 2019 roku będzie taryfa G dla cen energii.

"Jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentacji, kalkulacji. Jesteśmy w dialogu z prezesem URE" - powiedział Jacek Kościelniak.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE