ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA wzywają inne państwa, by te nie pozwalały irańskim tankowcom na rejs przez swoje wody terytorialne
08.11.2018r. 13:43

Stany Zjednoczone ostrzegają inne państwa, aby te nie zezwalały irańskim tankowcom na rejs przez wody terytorialne bądź cumowanie w portach tych krajów. Amerykańska administracja ostrzega, że byłoby to niezgodne z sankcjami USA wobec Iranu. Amerykanie obawiają się również negatywnych konsekwencji dla gospodarki i środowiska, gdyby doszło do wypadku z udziałem irańskiego statku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Amerykański Departament Stanu zwrócił się także do sektora transportu morskiego i ubezpieczeń, że firmy, które ubezpieczą irańskie tankowce mogą spodziewać się objęcia sankcjami w ramach polityki ,,maksymalnej presji" autorstwa administracji Donalda Trumpa, która ma skłonić Iran do zmiany postępowania .
Specjalny przedstawiciel USA ds. Iranu Brian Hook stwierdził, że jeżeli czołowe firmy wycofają się z ubezpieczania irańskich statków, Iran będzie zmuszony skorzystać z usług rodzimych ubezpieczycieli. W razie wypadku nie będzie w stanie pokryć ewentualnych wielomiliardowych strat. Stany Zjednoczone wyraziły nadzieję, że nie dojdzie do żadnego incydentu, ale przypominają sytuację ze stycznia, gdy irański tankowiec uczestniczył w wypadku na Morzu Południowochińskim. W wyniku zdarzenia irański statek zatonął, a ropa wylała się do akwenu. Waszyngton przekonuje, że dysponuje dowodami świadczącymi o tym, iż Iran próbuje omijać sankcje. W tym celu irańskie tankowce mają wyłączać transpondery, które ułatwiają lokalizację statku na wypadek awarii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Al Arabiya , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE