ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Około 50 mln zł na wymianę pieców- kopciuchów w woj. podkarpackim
08.11.2018r. 15:27

Wymiana pieców tzw. kopciuchów na bardziej ekologiczne będzie możliwa w ramach dwóch projektów, które mają być realizowane przez gminy z Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Budżet projektów wyniesie ok. 50 mln zł.

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Rzeszowie dyrektor wydziału pozyskiwania funduszy w rzeszowskim magistracie Paweł Potyrański, projekty będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

"Oba projekty skupiają się na wymianie źródeł ciepła. Tzw. kopciuchy będzie można wymienić na piece zasilane gazem ziemnym, biomasą bądź też na ekogroszek. Dofinansowanie będzie można uzyskać również na podpięcie się do tzw. ciepła systemowego" - wymienił dyrektor. W ramach projektów wsparcie może być przeznaczone również na drobne prace dociepleniowe domu.

Jak podkreślił Potyrański, szczegóły naboru i jego regulamin będą znane w pierwszym kwartale przyszłego roku. Budżet obu projektów wyniesie ok. 50 mln zł.

Projekty mają być realizowane w latach 2019-2021.
Według wyliczeń urzędników w Rzeszowie ok. 7 tys. gospodarstw domowych ma instalacje na paliwa stałe.

Na konferencji przedstawiono również dotychczasowe działania samorządu, które mają poprawić powietrze w stolicy Podkarpacia. Wymieniono m.in. tabor autobusowy miejskiej komunikacji, uruchomiono wypożyczalnię rowerów i skuterów elektrycznych. Samorząd kupił dla policji urządzenia m.in. do kontroli spalin samochodowych; tylko w tym roku z powodu przekroczenia norm spalin policja w Rzeszowie zatrzymała ponad 600 dowodów rejestracyjnych.

Rzeszowski Obszar Funkcjonalny tworzy 13 gmin wokół Rzeszowa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE