ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Enea pozytywnie zaskoczyła zyskiem operacyjnym, dobrze wygląda segment dystrybucji
09.11.2018r. 08:45

Enea, która przedstawiła w czwartek po sesji szacunkowe wyniki za trzeci kwartał, pozytywnie zaskoczyła lepszym od oczekiwań zyskiem operacyjnym, przede wszystkim dzięki segmentowi dystrybucji i nieco lepszym od spodziewanych wynikom Bogdanki - uważają analitycy. Reakcja rynku może być pozytywna.

"Wynik operacyjny zaskoczył pozytywnie dzięki lepszemu od oczekiwań segmentowi dystrybucji i lekko lepszym skonsolidowanym wynikom Bogdanki" - napisał Robert Maj w porannym raporcie Ipopema Securities.

"Wyniki są lepsze od oczekiwań, ale warto przypomnieć, że po słabym drugim kwartale konsensus rynkowy został zrewidowany w dół i wyniki po trzech kwartałach stanowią 69/74 proc. naszych/rynkowych oczekiwań" - dodał Kamil Kliszcz w porannym raporcie DM mBanku.
Jego zdaniem, reakcja rynku na wyniki szacunkowe Enei może być pozytywna, zwłaszcza że spółka zachowywała się ostatnio gorzej niż jej konkurenci z branży.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE