ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trzaskowski: od 2019 r. zakupy niskoemisyjnego taboru dla komunikacji miejskiej
09.11.2018r. 08:58

Prezydent-elekt Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że od 2019 r. stolica będzie kupować wyłącznie niskoemisyjny tabor dla komunikacji miejskiej. Powtórzył też zamiar likwidacji tzw. kopciuchów. Działania te - według niego - mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

O problem smogu Trzaskowski został zapytany w piątek rano w Polsat News.

Polityk podkreślił, że jeśli chodzi o walkę z zanieczyszczeniem powietrza, w stolicy do tej pory "bardzo dużo się działo". "I będzie się działo jeszcze więcej - jeżeli chodzi o wymianę pieców, jeżeli chodzi o połączenie się z siecią gazowniczą, jeżeli chodzi kwestie dotyczące wspierania tego typu zadań. Miasto będzie do tego dopłacać w jeszcze większym zakresie" - zapowiedział Trzaskowski.
Zapewnił, że likwidowane będą także wszystkie miejskie tzw. kopciuchy. "Natomiast żeby radykalnie sprawa się zmieniła, to trzeba by było przyjąć projekt naszej ustawy, którą PiS wrzucił do kosza, w której po prostu zakazuje się palenia tymi najbardziej szkodliwymi rodzajami paliw. Niestety PiS nie był gotów do tego, żeby poprzeć takie rozwiązanie systemowo" - powiedział polityk Platformy.

Zapowiedział, że od 2019 roku stolica będzie kupować wyłącznie tabor niskoemisyjny dla komunikacji miejskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE