ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arabia Saudyjska przygotowuje się na ryzyko rozpadu OPEC
09.11.2018r. 09:27

10 i 11 listopada odbędzie się szczyt kartelu naftowego OPEC. Jego uczestnicy rozważą nową interwencję na rynku ropy wobec spadku cen baryłki. Tymczasem Arabia Saudyjska przygotowuje się na ryzyko rozpadu kartelu. Alternatywą może być współpraca z Rosją - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wall Street Journal podaje, że centrum badawcze finansowane przez Arabię Saudyjską analizuje ryzyko rozpadu OPEC. W zależności od wyników badania ma przygotować rekomendację odpowiednich środków zaradczych.

Rozmówcy WSJ przekonują, że badanie zostało zamówione ze względu na obawy Arabii o to, że siła kartelu na rynku będzie spadać ze względu na spadek zapotrzebowania na ten surowiec i rosnącą rolę nowych dostawców, jak Stany Zjednoczone.
Źródła gazety przekonują, że Arabia Saudyjska zastanawia się nad alternatywą do OPEC w postaci długoterminowej współpracy z Rosją, która nie należy do kartelu, ale współpracuje z nim przy porozumieniu naftowym o skoordynowanej redukcji wydobycia ropy w celu podniesienia jej ceny.

Pomimo tej współpracy i powrotu sankcji USA wobec Iranu cena baryłki systematycznie spada. Prezydent USA Donald Trump wezwał kraje OPEC do obniżenia ceny paliwa. Oskarżył kartel o manipulację rynkową - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wall Street Journal/Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE