ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





CENTRUM PRASOWE

Pilotażowy klaster energii doceniony przez Ministerstwo Energii
09.11.2018r. 11:52

Dzierżoniowski Klaster Energii, koordynowany przez spółkę Tauron Ekoenergia, otrzymał certyfikat z wyróżnieniem w II Konkursie na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii organizowanym przez Ministerstwo Energii.

- Klastry energetyczne to pomysł pionierski. Tego typu przedsięwzięcie nie ma swojego odpowiednika w Europie, dlatego kluczowym wyzwaniem jest opracowanie modelu współpracy między wszystkimi podmiotami chcącymi go tworzyć. Obecnie Tauron buduje kompetencje koordynatora w ramach trzech struktur klastrowych, to jest karkonoskiego, oławskiego i dzierżoniowskiego klastra energii - mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 6 listopada br. w Warszawie. Dzierżoniowski klaster otrzymał certyfikat i wyróżnienie. W konkursie wzięło udział 68 klastrów, certyfikaty otrzymały 33 a wyróżnienia - jedynie 6 podmiotów. W klastrze dzierżoniowskim - podobnie, jak w karkonoskim i oławskim - Tauron Ekoenergia pełni rolę Koordynatora Klastra.

Zakończenie projektu badawczo-rozwojowego "Klastry Energii - pilotaż roli koordynatora" przewidziane jest na grudzień 2019 roku. Efektem prac i zebranych doświadczeń będzie kompleksowa usługa koordynatora klastrów (oferta handlowa dla inicjatyw klastrowych - z opcją skalowania i komercjalizacji). Komercjalizacja, czyli wprowadzenie nowej usługi do ofert TAURON Ekoenergia usługi koordynatora jest planowana na IV kwartał 2020 roku (wprowadzenie nowego produktu/usługi do oferty TEE).

- Prowadzone prace koncentrują się na przygotowaniu narzędzi umożliwiających wypełnienie głównego założenia usługi koordynatora klastra energii, jakim jest pełnienie funkcji operatora techniczno-handlowego -- podkreśla Roman Gabrowski, Prezes Zarządu Tauron Ekoenergia.

Zadaniem klastrów energii jest zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawa lokalnego środowiska naturalnego oraz zwiększenie konkurencyjności i efektywności ekonomicznej lokalnej gospodarki.

Dzierżoniowski Klaster Energii został powołany w połowie 2017 roku porozumieniem sygnowanym przez Tauron Ekoenergia, przedstawicieli powiatu dzierżoniowskiego oraz instytucji i firm, które zadeklarowały chęć współpracy (tj. Wodociągi i Kanalizacja spółka z o.o. w Dzierżoniowie, Stowarzyszenie Ziemi Dzierżoniowskiej, Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Starostwo Powiatu Dzierżoniowskiego, Gmina Dzierżoniów, Gmina Pieszyce, Gmina Piława Górna, Gmina Niemcza, Gmina Łagiewniki, ECO Ekologiczne Centrum Odzysku spółka z o.o. w Pieszycach, ZEC Zakład Energetyki Cieplnej spółka z o.o. w Pieszycach Oddział Terenowy Stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość" w Świdnicy).
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE