ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW chce zasilić fundusz stabilizacyjny kwotą do 1 mld zł
09.11.2018r. 13:36

JSW chce utworzyć w funduszu stabilizacyjnym spółki nowy subportfel, który ma następnie zostać zasilony kwotą do 1 mld zł - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 7 grudnia. Środki z nowo utworzonego subportfela mają być przeznaczone na inwestycje w średnim i długim terminie.

Środki przekazane do subportfela mają zostać przeznaczone na udział własny w strukturze finansowania przyszłych projektów inwestycyjnych JSW.

"Zasilenie nowo utworzonego subportfela kwotą docelową do 1 mld zł z przeznaczeniem na wyżej opisany cel znacząco wpłynie na ograniczenie ryzyka zakłócenia harmonogramu realizacji inwestycji strategicznych spółki ze względu na brak możliwości ich sfinansowania, tym samym przyczyni się do uzyskania zakładanych efektów ekonomicznych spółki, określonych w strategii" - napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Do tej pory JSW FIZ w ramach JSW Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego utworzył dwa subportfele: płynnościowy o aktywach w wysokości 700 mln zł oraz płynnościowo-inwestycyjny o aktywach na poziomie 800 mln zł. Celem funduszy ma być wsparcie stabilizacyjne bieżącej płynności spółki oraz ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE