ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagroda dla Taurona za zarządzanie projektami
13.11.2018r. 14:40

Obszar Projektów Inwestycyjnych w TAURON zdobył tytuł BEST PMO dla najlepszego PMO (biura projektów, ang. Project Management Office) w Polsce w ramach ogólnopolskiego konkursu IPMA PMO Award 2018.

IPMA PMO Award to konkurs organizowany przez stowarzyszenie IPMA Polska, które zrzesza specjalistów i praktyków zarządzania projektami z całej Polski. Celem tej inicjatywy jest promowanie osiągnięć w przygotowaniu firm do coraz sprawniejszej realizacji projektów i programów, integracja środowiska biur zarządzania projektami i wymiana dobrych praktyk.

Nagroda została przyznana w oparciu o wyniki głosowania innych firm różnych branż z całej Polski. Osiągnięcie zgłoszone przez TAURON, które zostało docenione przez polskie środowisko zarządzania projektami, to "Transformacja PMO w kluczową funkcję biznesową."

Nagroda stanowi wyraz uznania za całkowitą zmianę podejścia do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Grupie TAURON - stworzenia kompleksowego środowiska zarządzania od Strategii Inwestycyjnej, poprzez portfel inwestycyjny, aż po przygotowanie i realizację poszczególnych przedsięwzięć.

W tym celu, w oparciu o najlepsze światowe standardy i zgodnie z podejściem procesowym, wdrożono autorską metodykę zarządzania projektami inwestycyjnymi. Opracowano Strategię Inwestycyjną oraz przejrzysty proces przygotowania i realizacji projektów z określonymi bramkami decyzyjnymi i odpowiedzialnością poszczególnych szczebli zarządczych.

Koordynację całego procesu zarządzania projektami i programami inwestycyjnymi scentralizowano w jedynym miejscu organizacji. Rozszerzono zakres funkcji Obszaru Projektów Inwestycyjnych - od kreowania Strategii Inwestycyjnej, przez obsługę Portfela, analizę i ocenę projektów, koordynację przygotowania projektów do realizacji, nadzór i raportowanie oraz wsparcie i budowanie kompetencji w zarządzaniu projektami.- Rozwój biznesu jest sposobem na strategiczne zarządzanie niepewnością występującą dziś w energetyce, dlatego PMO w Grupie Tauron pełni funkcję strategiczną. Jest czymś więcej niż sposobem zarządzania projektami, jest sposobem na kreowanie długoterminowej wartości - Jarosław Broda, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju w Tauron Polska Energia.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas "XXI Konferencji zarządzania projektami IPMA Polska". Podczas wydarzenia Ewa Palarczyk, dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych w Tauron Polska Energia, wystąpiła z prezentacją pt. "Zwinne planowanie. Jak dostosować się do zmian w mega-projektach energetycznych". Prezentacja miała na celu przedstawienie elementów "zwinnego" zarządzania projektami, jakie wykorzystywane są w przygotowaniu i realizacji projektów inwestycyjnych Grupy.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE