ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE na Kongresie 590
16.11.2018r. 02:22

PGE Polska Grupa Energetyczna jest partnerem głównym tegorocznego Kongresu 590. Pierwszego dnia przedstawiciele spółki uczestniczyli w panelach dyskusyjnych poświęconych rewolucji w ciepłownictwie, innowacyjności w gospodarce i udziałowi spółek Skarbu Państwa w promocji Polski.

Podczas pierwszego dnia Kongresu 590 z ramienia PGE w debatach wzięli udział: Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, Monika Morawiecka, dyrektor Departamentu Strategii i Monika Krajewska, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, wziął udział w debacie zatytułowanej "Rewolucja w ciepłownictwie". Podczas swojego wystąpienia zaprezentował atuty i znaczenie nowego systemu wsparcia dla kogeneracji oraz zarysował perspektywy rozwoju ciepłownictwa w Polsce. Wojciech Dąbrowski wspomniał także Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów, która działa już w Rzeszowie i zgodnie z procesem integracji aktywów ciepłowniczych z początkiem 2019 r. przejdzie ze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna do spółki PGE Energia Ciepła.

Mamy nadzieję, że w ogólnokrajowej strategii energetycznej na najbliższe 20-30 lat, na którą czekamy, kogeneracja będzie miała odpowiednie miejsce i będzie w tej strategii silnie uwzględniona, bo jest ona efektywnym sposobem produkcji energii i ciepła w jednym procesie - powiedział Wojciech Dąbrowski podczas swojego wystąpienia.

W panelu zatytułowanym "Polska gospodarka 4.0 - priorytety rozwojowe" wzięła udział Monika Morawiecka, dyrektor Departamentu Strategii PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Podczas dyskusji podkreślała znaczenie działań na rzecz niwelowania cyfrowych plam, jednocześnie zaznaczyła, że Polska robi w tej dziedzinie duże postępy. Z cyfryzacją nie jest tak źle jak zwykło się mawiać. To już dzisiaj ponad 6 proc. polskiego PKB. Co można zrobić więcej? Należy przełamywać barierę mentalną w nas samych, którą dobrze opisuje powiedzenie "wywarzać otwarte drzwi". Musimy nauczyć się korzystania z wiedzy, która jest już dostępna na rynku. Widzę tutaj dużą rolę administracji, która powinna te działania wspierać - powiedziała Monika Morawiecka.

Monika Krajewska, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE Polskiej Grupy Energetycznej, wzięła udział w dyskusji na temat roli spółek Skarbu Państwa w promocji Polski, która odbyła się w Strefie Debat Kongresu 590. Polskie firmy są duże i mają wielki potencjał, choćby w obszarze innowacyjności. Możemy mocno wspierać budowanie wizerunku Polski i aktywnie to robimy, m.in. za pośrednictwem organizacji branżowych - powiedziała Monika Krajewska. Za aktywną rolą spółek Skarbu Państwa w tym obszarze opowiedział się także Marek Wróbel, prezes zarządu Fundacji Republikańskiej, który podkreślał, że tylko spółki pozostające pod kontrolą państwa mają środki i narzędzia do prowadzenia takich działań i jest to wpisane w ich misję.

Drugiego dnia Kongresu 590 przedstawiciele Grupy PGE wystąpią w dwóch panelach. W debacie zatytułowanej "Polityka klimatyczna i jej wpływ na Polskę" weźmie udział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, a w debacie "Smartcity, transport i czyste powietrze" Grupę PGE będzie reprezentował Tomasz Jarmicki, prezes zarządu PGE Nowa Energia.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE