ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

SPS pod lupą studentów
16.11.2018r. 02:44

Jakie zmiany w energetyce spowoduje wprowadzenie do sieci energii ze źródeł odnawialnych, jaki wpływ na stabilność systemu będzie miał rozwój elektromobilności oraz jakie zadania stoją przed inżynierami w niedalekiej przyszłości - m.in. na te pytania odpowiedzi szukało Studenckie Koło Naukowe ItSEE działające przy Instytucie Elektrotechniki i Sterowania Układów na Politechnice Śląskiej. 13 listopada br. zorganizowano tam seminarium pt. Elementy nowoczesnego systemu elektroenergetycznego: Smart Power Station.

Wielka technologiczna transformacja stawia nowe wymagania przed sektorem elektroenergetycznym. To z kolei będzie rzutowało na zmianę oczekiwań rynku pracy wobec inżynierów w najbliższej przyszłości. Podczas seminarium poruszono także rocznicowy wątek 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wyjaśniają organizatorzy - również w naukach technicznych nie należy zapominać o wątkach patriotycznych oraz o trudnych początkach Polskiej Energetyki po 1918 roku.

W spotkaniu wzięli udział studenci różnych specjalności Wydziału Elektrycznego. Przy okazji spotkania przedstawiciele ZPUE zaprezentowali obszerne materiały dotyczące najnowocześniejszych rozwiązań wdrażanych do energetyki przez włoszczowską Spółkę.

- Zdajemy sobie sprawę, że postęp technologiczny, którego jesteśmy świadkami, w istotnym stopniu jest efektem coraz bliższej i coraz bardziej efektywnej współpracy świata nauki i biznesu. To symbioza dwóch, wzajemnie opierających się obszarów, które wspólnie mogą zmieniać otaczającą nas rzeczywistość - powiedziała Dyrektor Marketingu i Komunikacji ZPUE Agnieszka Całko. Spółka deklaruje dalszą współpracę z Politechniką Śląską.

Przypomnijmy, w listopadzie ub. r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej zostało otwarte pierwsze Laboratorium Patronackie ZPUE. Na wyposażeniu laboratorium znalazły się: nowoczesnej generacji aparatura łączeniowa stosowana w sieciach napowietrznych średniego napięcia oraz rozdzielnice niskiego i średniego napięcia.

(1024x680)
Przygotowanie urządzeń dla potrzeb dydaktycznych zajęło nam niemal rok. Najnowocześniejsze na Wydziale i jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na Uczelni od roku pomaga studentom w zdobywaniu praktycznych doświadczeń.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE