ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Drugi dzień Kongresu 590 z udziałem PGE
16.11.2018r. 15:34

Drugiego dnia Kongresu 590 przedstawiciele Grupy PGE wystąpili w panelach dotyczących polityki klimatycznej i inteligentnych miast.

W debacie zatytułowanej "Polityka klimatyczna i jej wpływ na Polskę" wziął udział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Podczas swojego wystąpienia podkreślał wagę trendu dekarbonizacji przy zachowaniu akceptowalnych cen energii dla klienta końcowego. PGE weszła na drogę zmiany. Podejmujemy decyzje, które zaowocują zredukowaniem emisji o 60 mln ton CO2 do 2026 r. Dalsze redukcje będą możliwe dzięki kolejnym źródłom zero- i niskoemisyjnym, m.in. morskim farmom wiatrowym. Transformacja już się dzieje - powiedział Henryk Baranowski. Dodał również, że redukcja emisji CO2 dotyczy nie tylko sektora wytwarzania - dzięki sukcesywnemu ograniczaniu strat sieciowych w systemie dystrybucyjnym Grupa PGE zamierza wyeliminować 4 mln ton emisji.

W debacie "Smartcity, transport i czyste powietrze" Grupę PGE reprezentował Tomasz Marzęda, wiceprezes zarządu PGE Nowa Energia. Wspomniał o dwóch ważnych projektach prowadzonych przez PGE Nowa Energia wpisujących się w ideę inteligentnych miast, czyli elektromobilności i programie pilotażowym "Włącz się na przyszłość", w ramach którego pół tysiąca użytkowników testuje rozwiązania z zakresu "smart home". Oczywiście mamy swoje wyobrażenie tego modelu, ale dzięki pilotażowi możemy założenia zweryfikować w praktyce. Informacje zwrotne od użytkowników pozwalają nam sukcesywnie udoskonalać to narzędzie, tak byśmy docelowo mogli tę usługę zaproponować szerszemu gronu odbiorców - powiedział Tomasz Marzęda.

PGE Polska Grupa Energetyczna była partnerem głównym tegorocznej, trzeciej już edycji Kongresu 590, który odbywał się w dniach 15-16 listopada w Jasionce koło Rzeszowa.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE