ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE GiEK skutecznym partnerem w kształceniu zawodowym
19.11.2018r. 15:07

Zespół Elektrowni Dolna Odra, należący do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE, wziął udział w targach edukacyjnych "Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym" w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych "Odkryj Swój Talent". 6 i 7 listopada PGE GiEK oddział ZEDO, jako największy pracodawca w regionie, poszukiwał pracowników, którzy w przyszłości zniwelują lukę pokoleniową, spowodowaną przejściem części załogi na emeryturę.

W wydarzeniu zorganizowanym w szczecińskiej Netto Arenie wzięło udział ponad 80 wystawców z całego województwa zachodniopomorskiego. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami szkół policealnych, zawodowych i technicznych oraz przedsiębiorstw z branży chemicznej, medycznej, budowlanej, metalowej, logistycznej, energetycznej, informatycznej, usługowej, jak również morskiej i śródlądowej.

- Widzę olbrzymią potrzebę pozyskania nowych pracowników w najbliższym czasie. Do roku 2025 powstanie duża luka pokoleniowa, dlatego też, już teraz musimy myśleć jak temu zaradzić - powiedział Norbert Grudzień, dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

- Targi edukacyjne to dobre miejsce na poszukiwanie nowych pracowników, ale również na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami. Przede wszystkim, wydarzenie skierowane jest do młodych ludzi, którzy mając w jednym miejscu wiele branż, wielu potencjalnych przyszłych pracodawców, mogą wybrać to, co ich najbardziej interesuje. Dzisiaj na pewno nie wszyscy uczestnicy targów mają sprecyzowaną ścieżkę zawodową, ale dzięki takim inicjatywom Ci niezdecydowani mogą naocznie poznać specyfikę danego miejsca pracy oraz porozmawiać z pracownikami na poszczególnych stoiskach. Bez wątpienia może się to przełożyć na wybór konkretnej ścieżki edukacyjnej, przygotowującej młodą osobę do pracy w konkretnym przedsiębiorstwie - dodał Jacek Śniegowski, dyrektor techniczny Zespołu Elektrowni Dolna Odra.


Na "energetycznym" stoisku zaprezentowanym przez Oddział ZEDO oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, z którym oddział ma podpisaną umowę o współpracy, można było zapoznać się z multimedialnymi prezentacjami opisującymi działalność elektrowni z oddziału. Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszyły się rowery, które podczas pedałowania produkowały energię oraz podświetlały żarówki. Wydział Diagnostyki Kontroli Technicznej zaprezentował swój sprzęt m.in. kamerę termowizyjną, dzięki której można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i przyśpieszyć proces usuwania ewentualnych usterek.

Tegoroczne targi edukacyjne są trzecią edycją Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE