ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja i targi HYDRO gościły w Polsce
22.11.2018r. 16:17

W dniach 15-17 października 2018 r., na terenie centrum wystawowo-konferencyjnego Amber Expo w Gdańsku, miało miejsce kolejne wydarzenie HYDRO. Konferencje i targi hydroenergetyczne z tego cyklu organizowane są dorocznie przez brytyjskie wydawnictwo Aqua Media International, wydawcę prestiżowego dwumiesięcznika International Journal on Hydropower & Dams.

Należą do największych wydarzeń tego typu na świecie, pod względem liczby uczestników ustępując tylko organizowanym w USA kongresom Hydrovision. Stałymi partnerami (organizacjami wspierającymi) są: Międzynarodowy Komitet Wysokich Zapór (ICOLD) oraz Sekcja Energetyki Wodnej Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

W tym roku wśród organizacji wspierających znalazły się także: Itaipu Binacional, Grupa Energa, Instytut Maszyn Przepływowych PAN, Towarzystwo Elektrowni Wodnych i Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych. Krajowym partnerem medialnym konferencji był kwartalnik "Energetyka Wodna". Znakomitą oprawę muzyczną sesji inauguracyjnej zapewnił Chór Politechniki Gdańskiej.

Tegoroczna edycja HYDRO zgromadziła około 1200 uczestników. Część z nich reprezentowała grupę 170 wystawców. W sumie uczestników było więc nieco mniej niż w roku ubiegłym, w Sewilli. Niemniej HYDRO 2018 było największym wydarzeniem tego rodzaju w historii polskiej hydroenergetyki. Stan ten zapewne nie ulegnie zmianie przez najbliższe lata, a może i dziesięciolecia.Hasłem przewodnim HYDRO 2018 był "Postęp poprzez partnerstwo". W centrum uwagi obrad konferencyjnych znalazły się projekty transgraniczne oraz wielozadaniowe - zwłaszcza kaskady rzeczne wykorzystywane jednocześnie do celów żeglugowych i hydroenergetycznych. Sporo czasu poświęcono energetyce pompowo-szczytowej i jej funkcjonowaniu w systemie elektroenergetycznym. Jak zwykle, obecne były zagadnienia prawno-ekonomiczne i środowiskowe oraz liczne doniesienia naukowo-techniczne. Obrady toczono w 36 sesjach, z których niektóre były dzielone przerwami.

W materiałach konferencyjnych znalazło się 215 referatów. Polska była reprezentowana przez 80 uczestników oraz 10 wystawców. Wśród uczestników konferencji przeważali przedstawiciele dostawców wyposażenia i usług oraz ośrodków badawczych i badawczo-rozwojowych - Politechniki Gdańskiej, Instytutu Energetyki, Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Krajowe koncerny energetyczne, PGE EO i Energa, a także PGW Wody Polskie i ZEW Niedzica, udostępniły do zwiedzania swoje obiekty. Dał się zauważyć brak przedstawicieli władz i instytucji centralnych oraz samorządowych. Z okazji HYDRO 2018 ukazał się numer specjalny dwumiesięcznika International Journal on Hydropower & Dams. W kolejnym numerze ukaże się sprawozdanie z konferencji. Zdjęcia z obrad są już dziś dostępne ze strony https://www.hydropower-dams.com/hydro-2018/. A w roku 2019 wydarzenie powędruje ponownie na Półwysep Iberyjski - z kolejną wizytą w Porto.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE