ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rekordowy wynik 5. edycji Aktywnych Charytatywnych
23.11.2018r. 09:33

Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Energa, ich rodzin i przyjaciół, 350 tys. zł trafi do najbardziej potrzebujących. Wszystko za sprawą akcji "Aktywni Charytatywni", której uczestnicy przebiegli, przepłynęli lub wyjeździli na rowerze ponad 700 tys. km.

"Aktywni Charytatywni" to inicjatywa zrzeszająca zainteresowanych ideą pomagania. W czasie jej trwania, uczestnicy podejmują różne aktywności fizyczne, zbierając w ten sposób kilometry do wspólnej puli. Do rejestracji przebytych dystansów wykorzystano aplikację mobilną. Tegoroczny wysiłek uczestników przełożył się na osiągnięcie wyniku większego o 150 tys. km niż w ubiegłym roku.

- "Aktywni Charytatywni" to akcja w doskonały sposób łącząca sportową pasję i chęć niesienia pomocy innym. Jej uczestnikami są pracownicy Grupy Energa oraz ich przyjaciele, rodziny i znajomi. Przez aktywność fizyczną wspólnie pomagamy spełniać marzenia podopiecznych Fundacji Energa - mówi Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA.

Wyjątkowymi wydarzeniami, zorganizowanymi w ramach akcji "Aktywni Charytatywni", były spotkania specjalne: "100 kółek wokół Stadionu Energa na 100-lecie Niepodległości" oraz rajdy regionalne w Elblągu, Trójmieście, Toruniu i Ostrołęce. W każdym z wymienionych przypadków szczytny cel został wzmocniony akcentem patriotycznym - motywem przewodnim tych wydarzeń stała się okazja obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Gdańsku ponad 100 aktywnych charytatywnych trasę wokół Stadionu przemierzało pieszo, biegając, jeżdżąc na rowerze lub rolkach. Wspólnymi siłami udało się pokonać aż 2842 km. W pozostałych rajdach wzięło udział około 100 aktywnych, którzy wykręcili więcej niż 5 tys. km.

Ponad 700 tys. przebytych kilometrów pozwoli przekazać Fundacji Energa 350 tys. zł na dofinansowania wyjazdów wypoczynkowych dla podopiecznych domów dziecka oraz placówek opieki dla starszych. Organizacja zabezpiecza w swoim budżecie ustaloną kwotę, która w przypadku osiągnięcia planowanego celu zostaje przekazana wybranym placówkom opiekuńczo-wychowawczym z obszaru działania Grupy.

- Cieszymy się, że jako Fundacja Energa możemy już po raz piąty być częścią tej inicjatywy, biorąc udział w związanych z nią działaniach. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy w osiągnięcie założonego celu, możemy kolejny raz wesprzeć podopiecznych placówek opiekuńczo - wychowawczych, a także po raz pierwszy w pięcioletniej historii akcji, osoby starsze przebywające w Domach Pomocy Społecznej. Spotkania z podopiecznymi placówek są pięknym podsumowaniem projektu i wyrazem podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wsparcia finansowego dla dzieci oraz seniorów - mówi Leszek Urba, Prezes Fundacji Energa.

Placówki, które otrzymają pomoc:

Dom dla Dzieci w Pasymiu
Placówka Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce
Gdańskie Domy Dziecka
Centrum Placówek OW "Młody Las" w Toruniu
Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy Płock
Dom Dziecka w Kaliszu
Placówki OW przy MOPR w Słupsku
Placówka OW nr 1 w Koszalinie
Dom dla Dzieci w Szymonowie
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu
Dom Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu
Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku
Dom Pomocy Społecznej Bartoszyce

Pracownicy Grupy Energa, którzy uczestniczyli w akcji, spotykają się z obdarowanymi i osobiście wręczają symboliczne czeki i upominki.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE