ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen wsparł około 300 organizacji pozarządowych
28.11.2018r. 19:59

Ponad 2 miliony złotych trafiło do blisko 300 organizacji z całej Polski w ramach Programu Grantowego "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen - Dar Serca.

Program "Moje miejsce na Ziemi" skierowany był do lokalnych organizacji, które chciały zrealizować pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu. Laureaci zostali wyłonieni w drodze konkursu przez Radę Programu składającą się z przedstawicieli Fundacji. Najwyższe oceny otrzymały te inicjatywy, które przyczynią się do pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu, zaangażują w działania mieszkańców, a także wyróżniały się oryginalnością projektu. Wśród prac można znaleźć takie projekty jak: rozbudowanie zbiorów muzeum, organizacja turniejów sportowych, warsztaty dotyczące pierwszej pomocy, zajęcia artystyczne dla młodzieży ze świetlic środowiskowych.

- Trudno znaleźć na mapie Polski miejsca, gdzie PKN Orlen nie byłby obecny. Jesteśmy w dużych miastach i małych miejscowościach, dlatego chcemy współuczestniczyć w projektach przynoszących korzyści lokalnym społecznościom. Program "Moje miejsce na Ziemi" jest również formą dialogu społecznego, w ramach którego rozmawiamy o tym, jak wspólnie możemy realizować inicjatywy ważne dla rozwoju małych ojczyzn. Jestem przekonany, że zwycięskie projekty, które będą wdrażane przez lokalnych liderów społecznych odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców, a na tym zależy nam najbardziej - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Podsumowanie pierwszej edycji programu grantowego połączone z uroczystą Galą odbyło się 28 listopada w Warszawie. Wsparcie finansowe w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych otrzymały fundacje, stowarzyszenia, instytucje kultury, Ochotnicze Straże Pożarne, szkoły i inne organizacje działające na rzecz społeczności lokalnej. Laureaci będą realizować swoje projekty w całej Polsce do końca czerwca 2019 roku.

Programowi "Moje miejsce na Ziemi" towarzyszyło aż 50 spotkań na stacjach paliw Orlen w całej Polsce, podczas których mieszkańcy mogli bliżej poznać zasady udziału w projekcie, skonsultować swój pomysł, a także wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Fundację. Wydarzenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród seniorów i rodzin z dziećmi. Fundacji udało się dotrzeć z informacją o programie "Moje miejsce na Ziemi" do ponad 10 000 tysięcy osób. Tak wysoka frekwencja podczas pięciu wrześniowych weekendów przełożyła się na ponad 1100 wniosków, z których ponad 40 proc. zostało złożonych przez organizacje z małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców, co świadczy o tym, że udało się zrealizować główne założenie programu.

PKN Orlen wraz z Fundacją Orlen - Dar Serca od wielu lat wspiera społeczności lokalne na terenie całej Polski. Tylko w tym roku zrealizowano program pomocy strażom pożarnym, w ramach którego wsparcie finansowe w łącznej kwocie ponad 2 mln złotych otrzymało 360 jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W całej 18-letniej historii programu była to kwota rekordowa. Ponadto Fundacja Orlen - Dar Serca podobnie jak w latach ubiegłych zrealizowała szereg działań na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka, m.in. wakacje nad polskim morzem, ferie połączone z nauką jazdy na nartach, czy program stypendialny dla wychowanków. Kontynuowane były również programy stypendialne dla dzieci pracowników PKN Orlen i spółek grupy kapitałowej oraz dla najmłodszych mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Na wsparcie w formie darowizn finansowych i rzeczowych mogły też liczyć społeczności lokalne z terenu całej Polski.

W tym roku priorytet Fundacja nadała projektom, które towarzyszyły obchodom 100-lecia niepodległości Polski. Ponadto uruchomiła nowe projekty własne: m.in. Program Stypendialny Bona Fide, w ramach którego sześć młodych osób, pragnących tworzyć w przyszłości nową generację liderów gospodarczych Polski otrzymało wsparcie finansowe na pokrycie czesnego na najlepszych zagranicznych uczelniach wyższych.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE