ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKEE partnerem COP24
30.11.2018r. 15:47

Polski Komitet Energii Elektrycznej będzie aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach podczas Szczytu Klimatycznego COP24, gdzie przedstawiciele administracji państwowej, biznesu, nauki i przemysłu negocjować będą kierunki polityki klimatycznej.

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

3 grudnia 2018r. o godzinach 12:10 oraz 14:15 Krzysztof Laskowski, ekspert Eurelectric/PKEE i Kazimierz Szynol, ekspert PKEE uczestniczyć będą w dwóch częściach panelu dotyczącego sprawiedliwej transformacji energetycznej.

5 grudnia, w trakcie "COP Innovation Day", o godzinie 14:30 planowany jest udział Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi w panelu Grupy Lotos.

Natomiast o godzinie 17:30 organizowana będzie debata oscylująca wokół raportu PKEE - Power sector on the road to innovation. Wezmą w niej udział m.in.:
- Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii;
- Ignacy Morawski, ekspert współtworzący raport;
- Dawid Klimczak, Prezes Zarządu Enea Trading Sp. z o. o.;
- Wojciech Nowak, Dyrektor Centrum Energetyki AGH.

Następy dzień, 6 grudnia, jest dedykowany na COP24 energetyce. W jego ramach odbędzie się spotkanie tworzone przez PKEE pod hasłem Polish Power Sector is Changing. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30. Połączone będzie z prezentacją raportu "Wkład polskiego sektora energetycznego w realizację globalnej polityki klimatycznej". Stanowi on podsumowanie kluczowych aspektów działania polskiej energetyki na rzecz zmniejszenia oddziaływań na środowisko. Raport udziela także informacji na temat już przeprowadzonych i nadal planowanych działań w kontekście globalnej i unijnej polityki na tle wybranych krajów UE.

Prezentacja debaty będzie zwieńczona debatą, w której udział wezmą:
- Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii;
- Henryk Baranowski, Prezes Rady Zarządzającej PKEE, Prezes Zarządu PGE;
- Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Rady Zarządzającej PKE, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia SA;
- Mirosław Kowalik, Wiceprezes Rady Zarządzającej PKEE, Prezes Zarządu Enea SA;
- Jacek Kościelniak, Członek Rady Zarządzającej PKEE, Wiceprezes Zarządu Grupa Energa SA;
- Yvon Slingenberg, Director DG Clima;
- Matthew Willey, Director of External affairs Drax Group.

Paneliści omawiać będą bieżące problemy gospodarki niskoemisyjnej, polityki środowiskowej czy finansowania transformacji energetycznej.

11 grudnia o godzinach 11:40 i 13:00 przedstawiciele Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej - Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła S.A. oraz Janusz Zyśk, ekspert PKEE/AGH wezmą udział w panelach Clean Air Program - chance to reduce i Locally for clean air.

Podczas wszystkich wydarzeń PKEE zaprosiło do współpracy licznych ekspertów zagranicznych i krajowych. Wspólnie spróbują zmierzyć się z kluczowymi obecnie wyzwaniami z zakresu polityki klimatycznej na polu międzynarodowym.
PKEE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 01.12.2018r. 17:53
Ciekawe co lobbyści z energetyki węglowej z pkee będą robić na konferencji klimatycznej
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE