ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kropelka Energii dla Niepodległej!
03.12.2018r. 17:18

500 litrów krwi w 100 dni, a wszystko na stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę! Tyle życiodajnego płynu udało się zebrać podczas Ogólnokrajowej Akcji Zbiórki Krwi Energetyków "Kropelka Energii dla Niepodległej". Organizatorem tego wydarzenia jest gdańska fundacja "Kropelka Energii", a patronatem objęło je Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Zdrowia.

Około 1200 osób - tylu krwiodawców z 15 największych spółek energetycznych z całej Polski udało się zaangażować do wspólnego działania. Od sierpnia do 11 listopada dziesiątki pracowników regularnie oddawało krew. Jak to się stało, że tak ogromna akcja ruszyła? Jak udało się zintegrować wokół idei krwiodawstwa setki tak naprawdę obcych sobie ludzi z całego kraju?

- Pomyślałem, że w takim szczególnym roku jak ten, kiedy obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, powinniśmy w szczególny sposób oddać hołd bohaterom, którzy przelewali krew za wolność naszej ojczyzny - opowiada Tomasz Rubanowicz, prezes fundacji "Kropelka Energii". - Krew, którą oddajemy ratując tym samym życie innym, jest z naszej strony podziękowaniem za oddanie i męstwo bohaterów.

Wiadomo było jednak, że Gdańsk - mimo że tutaj krew przez energetyków oddawana jest od lat, to za mało. W ruch poszły telefony i maile. 15 spółek udało się zaangażować w akcję dosłownie w ciągu kilku dni. Ich pracownicy zaczęli oddawać krew do swoich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W akcję włączyły się takie spółki jak: Grupa Energa, Grupa Orlen, Polska Spółka Gazownictwa, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria", Polskie LNG, PGE Polska Grupa Energetyczna, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, Grupa PGNiG, Grupa Tauron, Grupa Enea, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, Grupa Lotos, Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa, Klub Honorowych Dawców Krwi "Barbórka", JSW KOKS.

- Ta akcja dała coś więcej, niż 500 litrów życiodajnego płynu - mówi Tomasz Rubanowicz. - W wielu spółkach "ujawnili" się dawcy krwi, którzy dzielą się życiodajnym płynem od lat, nikomu o tym nie mówiąc. Okazało się, że takich osób jest bardzo dużo. Teraz mają wsparcie swoich przełożonych. Wielu z nich załapało przysłowiowego bakcyla i chcą organizować własne zbiórki. A to jeszcze nie wszystko. "Kropelka Energii dla Niepodległej" zintegrowała ludzi, dała im kolejny, bo już nie tylko zawodowy, wspólny cel. Wiele spółek ma wieloletnich honorowych dawców krwi, którzy bardzo czynnie wspierają lokalne banki krwi, poprzez różne swoje lokalne inicjatywy.

Fundacja Kropelka Energii działa od 2017, wcześniej - od 2012 roku r., Tomasz Rubanowicz i Piotr Krysiński działali jako Nieformalny Klub Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Energii". Ambulansowe zbiórki krwi organizują regularnie. Tylko w tym roku - oprócz zbiórki na setną rocznicę Niepodległości, z pomocą ludzi o wielkich sercach zgromadziliśmy aż 300 litrów. Najbardziej aktywni tegoroczni krwiodawcy zostaną nagrodzeni podczas II Gali Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, która odbędzie się 4 grudnia. W Gali udział wezmą przedstawiciele różnych spółek energetycznych.

- Podczas przygotowań do Gali wiele razy zakręciła się nam w oku łza - wspomina Piotr Krysiński, wiceprezes fundacji "Kropelka Energii" - Historię wielu naszych krwiodawców sprawiają, że nie można opanować wzruszenia. Są przecież wśród naszych dawców osoby, o których nikt by nie pomyślał, że kiedykolwiek będą oddawać krew. Osoby, które się przed tym wzbraniały i najzwyczajniej w świecie bały. A jedenak. Dołączyły do naszego grona i wspierają nas. Dziękujemy, że z nami jesteście z nami od tylu lat.

Statystyka zbiórki krwi - "Kropelka Energii dla Niepodległej" 07.08 - 11.11. 2018 roku: Grupa Orlen, Polska Spółka Gazownictwa, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria", Polskie LNG, PGE Polska Grupa Energetyczna, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, Grupa PGNiG, Grupa Tauron, Grupa Energa, Grupa Enea, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, Grupa Lotos, Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa, Klub Honorowych Dawców Krwi "Barbórka", JSW KOKS.

Sukces tej akcji pokazuje jak duży jest potencjał w pracownikach energetyki i stanowi dobrą podstawę do kontynuowania kolejnych edycji wspólnych akcji o ogólnokrajowym zasięgu. Fundacja Kropelka Energii podejmie się integracji wszystkich spółek energetycznych do wspólnych działań na rzecz rozwoju honorowego krwiodawstwa w kraju.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE