ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen anonsuje konkurs dla studentów CFA Institute Research Challenge
04.12.2018r. 14:09

Około 170 studentów z ponad dwudziestu polskich, litewskich i łotewskich uczelni uczestniczyło dziś w Płocku w spotkaniu przygotowującym do renomowanego konkursu CFA Institute Research Challenge. Studenci, którzy wezmą udział w konkursie będą w zespołach opracowywać raporty analityczne nt. wybranej spółki giełdowej. W tegorocznej edycji będzie to PKN Orlen. Laureatów polskiej edycji poznamy w marcu 2019 r. Będą oni prezentować swój raport na kolejnym, międzynarodowym etapie konkursu, podczas którego będą rywalizować ze sobą najlepsze zespoły z całego świata.

Na trzy pierwsze drużyny lokalnego finału czekają również stypendia CFA oraz staże w wybranych firmach partnerskich, a zwycięska drużyna będzie miała możliwość uczestniczyć w międzynarodowej konferencji organizowanej przez CFA Institute.

"Zgodnie z zapowiedziami rozwijamy filar edukacyjny programu dla akcjonariuszy "Orlen w portfelu" w ramach którego chcemy poszerzyć wiedzę Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego. Studenci biorący udział w tegorocznej edycji konkursu będą mieli doskonałą sposobność aby w formie zdrowej rywalizacji wcielić się w rolę analityków giełdowych i przygotować raport oraz wycenę naszego Koncernu " - powiedziała Iwona Waksmundzka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich.

Spotkanie w Płocku inauguruje początek współzawodnictwa. Lokalna faza konkursu nie przekreśla jednak międzynarodowego charakteru rywalizacji. Już na tym etapie znaleźli się nie tylko studenci urodzeni w Polsce ale i obywatele Litwy, Australii, Wietnamu czy Laosu. Jest to już dziesiąta edycja, która przyciągnęła nie tylko uniwersytety ekonomiczne ale również inne kierunki związane z finansami.


Konkurs jest inicjatywą mającą na celu rozwinięcie wśród studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. W konkursie wystąpią zespoły liczące od 3 do 5 osób. W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy konkursu zapoznają się z działalnością i wynikami PKN Orlen podczas spotkania z przedstawicielami Koncernu. Następnie każda drużyna pod opieką swojego opiekuna z uczelni i mentora przeprowadzać będzie analizę finansową w celu napisania raportu. Raport oceniany będzie przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają ekipę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego który odbędzie się w Nowym Jorku.

"Orlen w portfelu" zainicjowany 15 listopada 2018 roku to pierwszy w Polsce długoterminowy program skierowany do inwestorów indywidualnych. Inicjatywa ta, składa się z dwóch filarów. Pierwszy przewiduje korzyści dla akcjonariuszy indywidualnych, natomiast drugi ma charakter edukacyjny. Jego celem jest pogłębianie wiedzy Polaków na temat funkcjonowania rynku kapitałowego.

CFA Society Poland to polskie stowarzyszenie międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Organizacja skupia profesjonalistów mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami. Od kilku lat organizuje również konkurs dla młodych adeptów - CFA Research Challenge.
Orlen
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE