ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

FT: Świat nadal nie wypracował skutecznego mechanizmu walki z globalnym ociepleniem
05.12.2018r. 11:20

Po dwudziestu latach spotkań międzyrządowych, publicznych debat i wydawania raportów problem negatywnych skutków zmian klimatu pozostaje cały czas nierozwiązany - czytamy w BiznesAlert.pl.

Węglowodory pokrywają dziś w 80 proc. zapotrzebowania energetycznego świata, zupełnie jak 20 lat temu. Jak podaje Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) różnica pojawiła się jednak w poziomie emisji CO2, która jest o ponad 40 proc. wyższa niż w 2000 roku. Informacje te potwierdzają ostatnie raporty World Energy Outlook - publikacji IEA, która jest źródłem globalnych prognoz i analiz energetycznych, National Climate Assessment amerykańskiego rządu oraz Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC - Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu) w ramach ONZ.

Nie ma skutecznego, wypracowanego mechanizmu współpracy na rzecz rozwiązywania globalnych problemów. Zdaniem autora artykułu pozostanie tak do czasu pojawienia się globalnego rządu. Perspektywa ograniczenia wzrostu średniej temperatury do 1,5 °C, zdaje się być coraz bardziej odległa. Dlatego dyskusje na temat zmian klimatycznych powinni prowadzić naukowcy, którzy będą potrafili odpowiedzieć na wyzwania klimatyczne, w przeciwieństwie do polityków, stawiających nowe wyzwania.

Pierwszym zadaniem naukowców powinno być wyselekcjonowanie problemów, które są najważniejsze i wymagają natychmiastowej reakcji.
Zdaniem Lorda Martina Reesa, byłego prezesa Towarzystwa Królewskiego Brytyjskiej Akademii Naukowej, wskazuje praktyczne strategie przeciwdziałania zmianom klimatu; ulepszenie magazynowania energii elektrycznej, zwiększenie wytwarzanej energii o niskiej emisji dwutlenku węgla, zwiększenie wydajności jej konsumpcji, większą redukcję emisji pochodzącej z metanu, czarnego węgla i freonów (CFC). Podkreśla, że wszystko to przyczyniłoby się do zniwelowania globalnego ocieplenia.

Ogólnym celem natomiast powinno być stworzenie i rozpowszechnienie technologii ułatwiającej wykorzystanie taniej, niskoemisyjnej energii oraz międzynarodowe dzielenie się doświadczeniami zdobywanymi w drodze realizacji porozumienia paryskiego.

Jak pisze dziennikarz Financial Timesa, nauka i innowacje technologiczne, powinny być wspierane zarówno przez sektor publiczny jak i prywatny, za pomocą otwartego funduszu inwestycyjnego. Dobrze prosperujące technologie przyniosą zyski, a inwestorzy powinni mieć możliwość wzbogacenia się na nich. W razie zapotrzebowania na dodatkowe fundusze można zaoferować osobom fizycznym i firmom ulgi podatkowe nawet w wysokości 110 proc. dochodów z inwestycji w taki fundusz - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE