ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępy przy budowie elektrowni jądrowej Hongyanhe w Chinach
05.12.2018r. 13:55

W bloku nr 6 elektrowni jądrowej Hongyanhe w Chinach zakończono instalację zbiornika ciśnieniowego reaktora. Uruchomienie reaktora ACPR-1000 jest zaplanowane na rok 2021.

Rzecznik chińskiego operatora jądrowego Liaoning Hongyanhe Nuclear Power Company (LHNP) zakomunikował, że 1 grudnia w bloku nr 6 elektrowni jądrowej Hongyanhe w chińskiej prowincji Liaoning zakończono montaż zbiornika ciśnieniowego reaktora rodzimej konstrukcji ACPR-1000. Zbiornik - mierzący 10 metrów wysokości, 4,6 metra średnicy i ważący 261 ton - jest jedną z głównych części reaktora jądrowego. Mieści on wewnątrz rdzeń reaktora, w którym zachodzi łańcuchowa reakcja rozszczepienia i wytwarzane jest ciepło.

Zakończenie montażu zbiornika umożliwi instalację generatorów pary i kolejnych elementów reaktora oraz przystąpienie do prac montażowych i spawalniczych na głównych rurociągach parowych bloku.

Pierwszy etap budowy elektrowni Hongyanhe, obejmujący konstrukcję czterech reaktorów wodnych ciśnieniowych (PWR) typu CPR-1000, rozpoczął się w sierpniu 2009 r. Bloki nr 1 i 2 rozpoczęły pracę komercyjną odpowiednio w czerwcu 2013 r. i maju 2014 r., natomiast blok 3 w sierpniu 2015 r., a blok 4 we wrześniu 2016 r.

W drugiej fazie rozbudowy elektrowni w blokach nr 5 i 6 instalowane są dwa reaktory PWR typu ACPR-1000 o mocy 1080 MWe, zaprojektowane przez koncern China General Nuclear (CGN).
Budowę bloku 5 rozpoczęto w marcu 2015 r., a bloku 6 w lipcu tego samego roku. Mają one rozpocząć pracę komercyjną odpowiednio pod koniec 2019 r. i w 2021 r.

Elektrownia Hongyanhe jest własnością i jest zarządzana przez LHNP, spółkę joint venture pomiędzy CGN i State Power Investment Corporation, w której każdy ma 45 proc. udziałów, a pozostałe 10 proc. udziałów posiada firma Dalian Municipal Construction Investment Co.

Obecnie Chiny eksploatują 46 reaktorów energetycznych o sumarycznej mocy 42,8 GWe, a kolejnych 11 reaktorów, o przewidywanej mocy 11 GWe, znajduje się w budowie. Udział energetyki jądrowej w bilansie energetycznym kraju wynosi ok. 4 proc.
World Nuclear News, CGNPC , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE