ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Protestujący we Francji blokują bazy paliw Totala
05.12.2018r. 15:07

Francuski gigant energetyczny szacuje, że około 75 na 2200 należących do niego stacji benzynowych pozostało bez paliwa. To efekt działań aktywistów 'żółtych kamizelek', którzy bronią dostępu do 11 magazynów koncernu.

Paliwa zaczyna brakować na stacjach w całym kraju. W związku z nieustającymi protestami, władze Bretanii w zachodniej Francji zastanawiają się nad podjęciem decyzji o czasowej jego reglamentacji, tak by kierowcy mogli kupić jednorazowo tylko określoną ilość, co ma zapobiec wyczerpaniu się go na kolejnych stacjach.
Protesty wybuchły 17 listopada w reakcji na zapowiedzi podwyżek podatku na paliwo, a także rosnące koszty życia. Dotknęły one nie tylko branżę energetyczną, ale i inne gałęzie francuskiej gospodarki. Straty liczą kupcy, hotelarze czy restauratorzy. Trudności doświadczyły też dwa największe koncerny motoryzacyjne we Francji, Peugeot i Renault. Produkcja została zaburzona na pół dnia, co według ich przedstawicieli będzie trzeba odrabiać co najmniej przez dwa tygodnie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE