ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 6,1 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w październiku 2018 r.
06.12.2018r. 05:58

W październiku 2018 roku sprzedawcę zmieniło ponad 6,1 tys. odbiorców energii elektrycznej, to ponad 1 tys. więc niż miesiąc wcześniej, ale nieco mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Regulacji Energetyki w październiku 2018 roku na zamianę sprzedawcy zdecydowało się 4 809 odbiorców indywidualnych, to kilkaset więcej niż we wrześniu, kiedy to w tej grupie taryfowej odnotowana 4 491 zmian, ale mniej niż rok wcześniej, bo wówczas na taki krok zdecydowało się 5 453 odbiorców.

Jeśli chodzi o firmy i odbiorców instytucjonalnych, to ze statystyk URE wynika, że w październiku na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 1 319 klientów energetyki, czyli zdecydowanie więcej niż we wrześniu (425 zmian) i w październiku 2017 r. (938).Narastająco od 2007, od kiedy to zmiana sprzedawcy jest możliwa, wśród gospodarstw domowych na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 596 977 odbiorców. W tym roku, od początku stycznia do końca października, w tej grupie odbiorców odnotowano 50 110 zmian.
Natomiast jeśli chodzi o odbiorców biznesowych i instytucjonalnych łącznie dotychczas odnotowano w tej grupie 199 957 zmian, a tym roku na taki krok zdecydowało się 11 726 odbiorców.

Według stanu na koniec września 2018 roku na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało się łączenie prawie 797 tys. odbiorców, co stanowi prawie 4,6 proc. ogółu odbiorców. Zużyli oni we wrześniu łącznie nieco ponad 6,5 TWh energii elektrycznej, co dało im udział w strukturze zużycia na poziomie 45 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: lewnik 07.12.2018r. 12:22
a ilu nie zmieniło sprzedawcy - wybrało dotychczasowego? oczekujemy równego traktowania w informowaniu o działaniach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE