ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA i Izrael wspólnie zainwestują w OZE
06.12.2018r. 12:52

Inwestycja ma być warta 12 milionów dolarów i będzie rozwijać energetykę słoneczną. W planach są również projekty dotyczące magazynowania energii i stworzenie mikrosieci energetycznej w Izraelu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Amerykański Departament Energii oraz izraelski resort energii współpracują za pośrednictwem utworzonej 9 lat temu, specjalnej fundacji BIRD Energy (ang. Binational Industrial Research and Development) za pośrednictwem, której razem realizują inwestycje energetyczne.

Zadaniem BIRD Energy jest stymulowanie rozwoju poprzez strategiczne partnerstwo pomiędzy podmiotami z USA i Izraela. Fundacja skoncentruje się na inwestycjach w odnawialne źródła energii oraz w przemysł specjalizujący się w "czystej" energetyce oraz efektywności energetycznej. BIRD Energy poinformowało, że dwa resorty energii wybrały już siedem projektów, które otrzymają łączne wsparcie finansowe o wysokości około 6 milionów dolarów. Dla porównania od 2009 roku, czyli pierwszego roku funkcjonowania fundacji BIRD, sfinansowano łącznie 43 projekty, na które przeznaczono 34 miliony dolarów.

Te, które zakwalifikują się by otrzymać wsparcie finansowe, powinny obejmować współpracę dwóch firm lub danego podmiotu z instytucją badawczą. Wymaga się, by każdy pochodził z innego kraju. Powinny być one innowacyjne i oferować potencjalne korzyści obydwu państwom. Właściciele wybranych projektów muszą pokryć co najmniej połowę kosztów przedsięwzięcia oraz spłatę ratalną dofinansowania, jeśli okazałyby się one komercyjnym sukcesem.
- Departament Energii USA nadal silnie wspiera wspólne badania, przeprowadzane wraz z Izraelem w ramach programu energetycznego BIRD - powiedział amerykański sekretarz energii, Rick Perry. Z kolei izraelski minister energii dr Yuval Steinberg podkreślił, że Izraelczycy czują się zaszczyceni z okazji 10 rocznicy istnienia bilateralnego porozumienia. - Program Bird Energy to bez wątpienia historia sukcesu współpracy opartej na strategicznej wizji dwóch gospodarek - powiedział.

Energy Storage News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE