ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Właściciele pojazdów elektrycznych w Chinach mogą być inwigilowani przez władze
06.12.2018r. 13:01

Jak informuje agencja Associated Press ponad 20 producentów pojazdów elektrycznych, w tym Tesla, BMW czy Volkswagen, przekazują w czasie rzeczywistym informacje na temat bieżącego stanu pojazdu, w tym o jego lokalizacji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Miliony danych są przekazywane od producentów do centrów danych chińskiego rządu. Praktyka ta jest wymagana przez prawo państwa środka i producenci aut z całego świata muszą dostosować się do chińskich regulacji. Shanghai Electric Vehicle Public Data Collecting, Monitoring and Research Center, podmiot odpowiedzialny za odbieranie danych codziennie ściąga informacje z ponad 220 tysięcy samochodów.

Powyższa praktyka rządu chińskiego pozostawia wiele wątpliwości, jeśli chodzi o możliwość potencjalnej inwigilacji mieszkańców Chin. - Rząd chce się dowiedzieć w krótkim czasie, co ludzie robią w ciągu dnia - powiedziała Maya Wang, naukowiec z Human Rights Watch. - Ochrona przed inwigilacją jest zerowa, a śledzenie pojazdów jest jedną z głównych metod masowej inwigilacji w Chinach - dodała.
Chiny tłumaczą, że dane są niezbędne do zwiększenia bezpieczeństwa publicznego czy planowania rozwoju infrastruktury związanej z funkcjonowaniem samochodów elektrycznych. Ding Xiaohua, zastępca dyrektora Shanghai Electric Vehicle Public Data Collecting, Monitoring and Research Center, przekonuje, że celem tego działania nie jest nadzór nad społeczeństwem. Przyznał jednak że rząd może zażądać informacji zgromadzonych przez centrum, jednak jak do tej pory nie udostępniono żadnych danych policji, prokuraturze czy sądom. System ich przesyłu obejmuje zaporę, dzięki której centrum nie może połączyć się bezpośrednio z właścicielem pojazdu bez pośrednictwa producenta samochodu.

Producenci aut potwierdzają, że muszą udostępniać dane o pojeździe ze względu na chińskie prawo. Jednak Volkswagen podkreśla, że w tym pakiecie nie ma żadnych danych osobowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Associated Press , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE