ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa współpracuje z Uniwersytetem Morskim
07.12.2018r. 06:07

Energa podpisała porozumienie z Uniwersytetem Morskim, dzięki któremu studenci tej uczelni mogą liczyć na staże i zajęcia warsztatowe, a dla najlepszych oferty pracy w spółkach Grupy.

Studenci I oraz II stopnia studiów dziennych Uniwersytetu Morskiego, a także osoby, które uczą się tutaj zaocznie, będą mieli teraz możliwość płynnej współpracy z Grupą Energa już w trakcie nauki - informuje spółka,

- To jest bardzo ważny dzień zarówno dla naszej grupy kapitałowej, jak i dla Uniwersytetu Morskiego. Uczelnia, która właśnie stała się uniwersytetem, zrobiła krok na drodze rozwoju. My z kolei zrobiliśmy kolejny krok we współpracy ze światem akademickim - mówi Alicja Barbara Klimiuk, p.o. prezesa Energi. - Mam nadzieję, że na wydziałach uczelni, m.in. na Wydziale Elektrycznym, będą kształcić się studenci, którzy w przyszłości wypełnią lukę pokoleniową w zawodach, które są nam bardzo potrzebne. Obszar kształcenia przyszłych kadr, które mogą zasilić stanowiska w naszej grupie kapitałowej, jest imponujący. Myślę, że znajdziemy wiele płaszczyzn do współpracy - dodaje.
Najlepsi studenci będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności we wszystkich spółkach Grupy. Porozumienie obejmuje zajęcia warsztatowe i szkoleniowe prowadzone przez pracowników spółek Energa. W spółkach odbywać się mają staże zawodowe, a najlepsi studenci będą realizować swoje projekty i prace dyplomowe pod okiem fachowców z Energi. Swoje drzwi dla młodych otworzą też laboratoria Centrum Badawczo - Rozwojowego im. M. Faradaya.- Zostaliśmy Uniwersytetem, a to nas zobowiązuje to intensywnej pracy i dalszego rozwoju - oprócz płaszczyzny naukowej widzimy sens w zacieśnieniu współpracy z różnymi instytucjami. Porozumienie, które podpisaliśmy, będzie dotyczyć Wydziału Elektrycznego. Uniwersytet Morski to nie tylko kadry oficerskie na morzu. Morze - przede wszystkim, ale wielu studentów wie już na początku swojej drogi, że spędzi swoje życie w instytucjach lądowych - mówi prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE