ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE znalazła sposób na handel ropą z Iranem pomimo sankcji USA
07.12.2018r. 10:08

Iran wiąże nadzieje ze spółką specjalnego przeznaczenia, która pozwoliłaby na handel ropą z Unią Europejską pomimo amerykańskich sankcji, które wejdą w życie do końca tego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Miałoby to funkcjonować w ten sposób, że taka spółka zachowywałaby się jak izba rozliczeniowa, której płaciliby nabywcy irańskiej ropy, pozwalając Unii Europejskiej handlować z Iranem nie płacąc mu bezpośrednio. UE pracowała nad taką formułą od miesięcy, ponieważ żadne z państw członkowskich nie chciałoby gościć takiej instytucji u siebie w obawie przed amerykańskimi sankcjami.
W zeszłym tygodniu Niemcy i Francja miały połączyć siły, by utrzymać handel ropą z Iranem. Komisja Europejska zaapelowała też o używanie euro w transakcjach związanych z handlem ropą, produktami rafineryjnymi i gazem. UE importuje rocznie surowce warte około 300 miliardów euro, ale w 85 procentach rozlicza się w dolarach, podczas gdy import z USA stanowi zaledwie dwa procent ogółu - czytamy w BiznesAlert.pl.
oilprice.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE