ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Działająca w Europie giełda energii planuje wejście na polski rynek
07.12.2018r. 11:33

Podczas ostatniego kwartalnego spotkaniu rady giełdy EPEX SPOT przedstawiony została plan uruchomienia transakcji na rynkach dnia następnego i bieżącego w krajach skandynawskich i bałtyckich oraz w Polsce.

Z informacji EPEX SPOT wynika, że utworzenie nowych rynków dnia następnego będzie w dużej mierze zależeć od wdrożenia umów Multi-NEMO (MNA) w poszczególnych regionach. Giełda przewiduje obecnie uruchomienie rynków dnia następnego w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, a także w Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce w 2019 r.

Jeśli chodzi o rynek dnia bieżącego sytuacja jest nieco inna, ponieważ platforma multi-NEMO została już wdrożona w krajach skandynawskich i bałtyckich wraz z wprowadzeniem na rynek platformy XBID. Biorąc to pod uwagę giełda ocenia, że uruchomienie handlu na rynkach dnia bieżącego w krajach skandynawskich i bałtyckich będzie możliwe już pierwszej połowie 2019 roku
EPEX SPOT działa na rynkach dnia następnego i bieżącego w Niemczech, we Francję, w Wielkiej Brytanii, w Holandii, w Belgii, w Austrii, w Szwajcarii i Luksemburgu. Mające siedzibę w Paryżu giełda z biurami w Amsterdamie, Bernie, Brukseli, Lipsku, Londynie i Wiedniu, została utworzona w 2008 roku w wyniku fuzji działalności energetycznej na giełdach energii Powernext we Francji i EEX w Niemczech. W 2015 roku giełda została zintegrowana z Grupą APX.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE