ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rynek mocy w Wielkiej Brytanii zawieszony. Rząd i KE chcą razem rozwiązać problemy
07.12.2018r. 12:52

Rząd Wielkiej Brytanii poszukuje "najszybszej i najskuteczniejszej ścieżki" do potencjalnego ponownego otwarcia rynku mocy, ale nie udało się określić konsekwencji w przypadku negatywnej decyzji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Po wysłuchaniu wezwania ze strony brytyjskiej firmy energetycznej Tempus Energy ETS stwierdził, że Komisja Europejska nie przeprowadziła właściwego badania warunków mechanizmu rynku mocy po przyznaniu mu pomocy państwa iw związku z tym orzekła, że powinien zostać zawieszony. w oczekiwaniu na formalne dochodzenie.

Rząd powiedział dziś, że "ściśle współpracuje" z Komisją Europejską w sprawie niezbędnych kroków, aby jak najszybciej zbadać sprawę.

"Szukamy najszybszej i najskuteczniejszej drogi do przeprowadzenia formalnego dochodzenia w sprawie systemu w sposób, który spełnia wszystkie wymogi procesowe, o których mowa w wyroku" - czytamy w aktualizacji. Następnie stwierdza, że Komisja zamierza wydać decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego na początku przyszłego roku.
Jednak sedno sprawy ostatecznie będzie zależało od wyniku dochodzenia, a aktualizacja potwierdza, że jeśli wynik ten byłby pozytywny, wszystkie płatności przyznane w ramach mechanizmu rynku mocy przed wydaniem wyroku byłyby uważane za prawidłowe i nie dążyłyby do odzyskania. Ponadto wyniki wszystkich dotychczasowych aukcji byłyby aktualne, a kolejne aukcje mogłyby się odbyć. Co najważniejsze, rząd nie zasygnalizował żadnych innych możliwych scenariuszy.

Frank Gordon, szef działu polityki w Stowarzyszeniu na rzecz Energii Odnawialnych (Renewable Energy Association), powiedział, że organ handlowy z zadowoleniem przyjmuje wyjaśnienia, ale zakwestionował, czy zamiar przeprowadzenia aukcji tego lata był wiarygodny, biorąc pod uwagę niezbędne procesy. - Uważamy, że rynek mocy to zasadniczo wadliwy system, który przesądza o zanieczyszczeniu spalin i elektrowniach zasilanych paliwami kopalnymi w porównaniu z nowoczesnymi, czystymi technologiami, a jednocześnie nie zajmuje się opłacalnością i celami dekarbonizacji brytyjskiego systemu energetycznego. Zgadzamy się co do zasady, że rynek powinien pozostać na miejscu dla istniejących projektów w najbliższej przyszłości. Zachęca nas stopień jasności, jaki zaoferował rząd, ponieważ orzeczenie ETS stworzyło znaczną niepewność zarówno dla wpływowych deweloperów, jak i szerszego systemu energetycznego - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Gordon.
Energy Storage News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Egon 07.12.2018r. 14:46
Najszybsza ścieżka "twardy brexit". I wszyscy będą zadowoleni czyli klawo jak cholera.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE