ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje OPEC+ zgodziły się obniżyć produkcję ropy
07.12.2018r. 15:03

Ministrowie ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową oraz ich sojusznicy uzgodnili obniżenie produkcji ropy o 1,2 mln baryłek dziennie - postanowiono podczas szczytu OPEC w Wiedniu. Kraje OPEC obniżą wydobycie o 800 tys. baryłek, a ich sojusznicy o 400 tys.

Kraje OPEC wraz z sojusznikami, po trwających dwa dni negocjacjach w Wiedniu, doszły do porozumienia o zmniejszeniu wydobycia surowca o 1,2 mln baryłek dziennie. Państwa zrzeszone w OPEC obniżą produkcję o 800 tys. b/d, a ich sojusznicy (w tym Rosja) o 400 tys. b/d.

Porozumienie zostało osiągnięte po tym, jak Iran otrzymał gwarancję, że nie musi obniżać wydobycia ropy ze względu na obowiązujące sankcje USA, które wpłynęły na obniżenie produkcji w Iranie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,71 USD za baryłkę, po wzroście o 4,7 proc.
Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 63,01 USD za baryłkę, odnotowując wzrost o 4,9 proc.

Od październikowych szczytów ceny ropy naftowej na światowych rynkach spadły o ok. 1/3.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE