ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła przekazała 75 tysięcy złotych organizacjom wspierającym osoby wykluczone społecznie
07.12.2018r. 15:37

43 organizacje pozarządowe otrzymały w tym roku darowizny w łącznej kwocie 150 tys. zł od partnerów akcji "Podzielmy się ciepłem". Połowę z tej kwoty przekazało PGE Energia Ciepła. W tym roku akcja odbyła się w już po raz dwunasty w Urzędzie Miasta Krakowa.

Akcja "Podzielmy się ciepłem" polega na pokryciu rachunków za ogrzewanie osób najuboższych. Wsparcie w postaci darowizn jest przekazywane organizacjom pozarządowym. W projekcie, którego liderem i największym z darczyńców jest PGE Energia Ciepła, uczestniczą także pozostali producenci ciepła w Krakowie i jego dystrybutor MPEC. Zbieraniem i wyborem wniosków od potrzebujących zajmuje się Urząd Miasta Krakowa.
"Cieszymy się, że dzięki przekazywanym przez nas środkom finansowym, organizacje pozarządowe zajmujące się walką z wykluczeniem społecznym mogą jeszcze skuteczniej pomagać najuboższym" - podkreślił Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.
W ramach rozpoczętej w 2007 roku akcji "Podzielmy się ciepłem" wsparcie na pokrycie rachunków za ogrzewanie otrzymało już ponad 300 organizacji pozarządowych. Łączna kwota wsparcia w zeszłym roku sięgnęła 1 150 000 zł. W tym roku doszło do tej sumy kolejne 150 tys. zł.


Warunkiem otrzymania pomocy przez organizacje pozarządowe jest ogrzewanie ich obiektów z miejskiej sieci ciepłowniczej. "Podzielmy się Ciepłem" to unikatowy w skali Krakowa projekt pomocy najuboższym. Twórcy akcji mają nadzieję, że dobry przykład skłoni przedsiębiorców działających również w innych branżach do większego zainteresowania działalnością na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.

Podobne programy PGE Energia Ciepła uruchomiła również w innych lokalizacjach, gdzie posiada elektrociepłownie: w Gdańsku i Gdyni, Wrocławiu, Toruniu oraz Zielonej Górze.

Za realizację akcji "Podzielmy się Ciepłem" w 2017 roku miasto nagrodziło krakowską elektrociepłownię PGE Energia Ciepła tytułem Filantropa Miasta Krakowa. Program był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Krakowie jest największym producentem ciepła w mieście. Dostarcza do sieci ciepłowniczej miasta 75% potrzebnej mieszkańcom i instytucjom ciepłej wody. PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła produkuje ciepło w największych polskich miastach - Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, a także jest jednocześnie producentem i dostawcą ciepła w Toruniu, Zielonej Górze i Siechnicach koło Wrocławia - w których posiada sieci ciepłownicze o łącznej długości ok. 390 km.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE