ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trigon DM podwyższył rekomendację dla Lotosu, utrzymał dla Orlenu
07.12.2018r. 19:12

Analitycy Trigon DM w raporcie z 29 listopada podwyższyli rekomendację dla Lotosu do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 100 z 74,2 zł. Utrzymali rekomendację "sprzedaj" dla PKN Orlen, ale podwyższyli cenę docelową do 102 zł z 92,86 zł.

Na piątkowym zamknięciu akcje Orlenu kosztowały 106,85 zł, natomiast Lotosu 82,34 zł.

"Uważamy, że część rynku może złudnie interpretować upside w LTS, jako dyskontowanie (wg. nas wątpliwych) efektów synergii po fuzji z PKN. Prawdziwą wartość dostrzegamy w ekspozycji spółki na normy IMO, wchodzące w życie od stycznia 2020r. Wysoki udział średnich destylatów i ograniczenie uzysków HSFO, wraz z oczekiwanym odbiciem dyferencjału, powinny przełożyć się na "oderwanie" się marży w rafinacji w LTS, względem PKN - zwłaszcza od 2H19r. W krótkim terminie pozytywnie może być odczytane odbicie cen ropy, ze względu na większy udział upstreamu w LTS, względem Orlenu" - napisano w raporcie.
"W krótkim terminie, sentyment do PKN może się jeszcze poprawiać, ze względu na utrzymujące się niskie ceny ropy (pozytywny wpływ na marże w rafinerii i petrochemii), prawdopodobne przełożenie opłaty emisyjnej na klienta jeszcze przed 2019r. i pozytywny outlook na wyniki za 4Q18r. W perspektywie kolejnych miesięcy dostrzegamy jednak ryzyko większej presji na crack HSFO, przy możliwych dociążeniach mocy rafineryjnych, w celu zakumulowania zapasów diesla przed IMO 2020. W kontekście planowanej fuzji z LTS, przy znacznie lepszych perspektywach wynikowych Lotosu, Orlen może stać się "niewolnikiem" deklaracji o chęci zakupu udziałów Lotosu, ze względu na prawdopodobny znaczny wzrost capexu na akwizycję spółki" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE