ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Odnawialna wyposaży nowoczesną pracownię OZE w Zgorzelcu
07.12.2018r. 20:24

PGE Energia Odnawialna objęła patronatem kierunek "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej" w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.

W ramach współpracy szkoła została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt edukacyjny niezbędny do kształcenia praktycznego w zawodzie. Współfinansowanie tej inwestycji w kwocie ponad 200 tys. zł udało się uzyskać ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Uroczyste otwarcie pracowni nastąpiło 10 listopada.

To modelowa odpowiedź na wprowadzoną w zeszłym roku reformę edukacji, która ma na celu odbudowanie w Polsce szkolnictwa zawodowego - mówi wspierająca zgorzelecki projekt Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Pracownia składać się będzie z dwóch części. Pierwsza, związana z obróbką ręczną i mechaniczną materiałów oraz wykonaniem połączeń elektrycznych i rur, wyposażona została m.in. w stacjonarne stoły warsztatowe, zestawy zgrzewarek, palników i stacje lutownicze. W drugiej części pracowni znalazły się m.in.: kolektory słoneczne, pompa ciepła, zestawy edukacyjne z turbiną wodną i ogniwem paliwowym, a także zestawy poświęcone energetyce wiatrowej, fotowoltaice i magazynowaniu energii.

- To już kolejny projekt wpisujący się w realizowany przez naszą spółkę program współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej, jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki i ciepłownictwa - mówi Sławomir Zawada, prezes PGE Energia Odnawialna.

Współpraca PGE Energia Odnawialna ze szkołą w Zgorzelcu otwiera przed jej absolwentami szereg możliwości związanych z jedną z najszybciej rozwijających się branż, jaką są odnawialne źródła energii. - Chodzi przede wszystkim o montaż, serwisowanie i eksploatację paneli fotowoltaicznych - mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGE Energia Odnawialna.

Nowa pracownia to nie jedyny projekt realizowany przez PGE Energia Odnawialna w regionie. W zeszłym roku PGE EO razem z inną spółką z grupy, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, przedstawicielami samorządów lokalnych powiatu zgorzeleckiego oraz dziesięcioma miejscowymi przedsiębiorstwami i instytucjami utworzyła Południowo-Zachodni Klaster Energii. Pół roku temu został on wyróżniony certyfikatem przez Ministra Energii za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.
PGE EO

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE