ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagrody w konkursie Energa Open Innovation 2018 wręczone
10.12.2018r. 19:39

W Centrum Badawczo-Rozwojowym im. M. Faradaya, wchodzącym w skład Grupy Energa, wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu Energa Open Innovation. Nowatorskie pomysły, zaproponowane w projektach zwycięzców, mają szansę wpłynąć w przyszłości na rozwój branży energetycznej.

II edycja Konkursu Energa Open Innovation została rozstrzygnięta. Nagrody w konkursie - okolicznościowe czeki wraz z podziękowaniami, wręczyli: Marcin Karlikowski, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego im. M. Faradaya oraz Sylwia Pawlak, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Energi SA.

- To ważne, by promować innowacje w energetyce i szukać najlepszych rozwiązań tu na miejscu, w Polsce. Mamy ogromny potencjał naukowy oraz innowacyjny, które chcemy zagospodarować. Konkurs Energa Open Innovation to jedno z narzędzi wykorzystywanych przez Grupę Energa dla wspierania rozwoju rynku produkcji i dystrybucji energii. Gratulując nagrodzonym chciałbym podkreślić, że pomysły, które zaproponowano, będą istotnym wkładem w realizację strategii rozwoju całej Grupy. Dziękuję za trud włożony w przygotowanie projektów i zapraszam do dalszej współpracy - mówi Marcin Karlikowski, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego im. M. Faradaya.

Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya postanowiło przyznać główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych dla autorów projektu Identyfikacja faz odbiorców sieci niskiego napięcia, przygotowanego przez zespół pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej. To rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne w energetyce. Projekt zakłada powstanie algorytmu, który na podstawie danych z inteligentnych czytników zużycia prądu będzie identyfikować fazy odbiorców sieci niskiego napięcia. Wykorzystanie algorytmów do analizy dużych ilości danych, pochodzących z liczników otwiera również zupełnie nowe możliwości w innych obszarach, istotnych dla energetyki.

Druga nagroda w wysokości 25 tysięcy złotych trafiła do autora projektu Electric clamp JM, stworzonego przez Jarosława Molińskiego. Jest to pomysł mający na celu usprawnienie procesu montażu infrastruktury energetycznej, a w szczególności skrócenie czasu tego typu czynności. Jednym z zastosowań może być szybka naprawa linii energetycznej po awarii wynikającej z jej fizycznego uszkodzenia. I ta koncepcja ma szansę znaleźć w przyszłości praktyczne zastosowanie w energetyce, przyczyniając się między innymi do obniżenia kosztów funkcjonowania systemu energetycznego.

- Jako wieloletni praktyk w zakresie energetyki cieszę się, że doceniono mój projekt, ponieważ jest on bezpośrednio związany z pracą elektromontera. 30 lat działalności w branży energetycznej pozwoliło mi zdobyć pewną wiedzę i doświadczenie, które zdecydowanie pomogły przy konstrukcji prototypu oraz opisu projektu. Myślę, że jego realizacja będzie miała duże znaczenie w kontekście poprawy jakości usług dla odbiorców energii - mówi Jarosław Moliński, zdobywca II nagrody w Konkursie Energa Open Innovation 2018.

Konkurs Energa Open Innovation 2018 odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Nabór zgłoszeń został otwarty 13 czerwca br. i trwał do 7 listopada.

Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya (CBRF) powołano jako jedno z głównych narzędzi realizacji Strategii Innowacji przyjętej przez Energę na lata 2017-2020, z perspektywą 2025+. Podstawowym zadaniem CBRF jest inicjowanie nowych projektów, a także pozyskiwanie pieniędzy na działalność badawczo-rozwojową od podmiotów zewnętrznych. CBRF ma siedzibę w LINTE^2 - unikalnym w skali europejskiej, najnowocześniejszym laboratorium elektroenergetycznym w Polsce znajdującym się przy gmachu Politechniki Gdańskiej. Powstanie CBRF to jedna z pierwszych takich inicjatyw w naszym kraju.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE