ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Przedsiębiorco! Oszczędzaj z Energą Obrotem
11.12.2018r. 16:34

Audyt energetyczny, budowa stacji abonenckich, instalacje fotowoltaiczne, układ kompensacji mocy biernej - to tylko niektóre narzędzia, które pozwalają na redukcję zużycia energii i obniżenie rachunków. W dobie rosnących kosztów mediów Energa Obrót proponuje szeroką ofertę produktów wpływających na poprawę efektywności energetycznej.

Energa Obrót w ofercie dla biznesu i jednostek samorządu terytorialnego proponuje wygodne i oszczędne rozwiązania. Koszty energii elektrycznej mogą mieć znaczący wpływ na kondycję finansową przedsiębiorstw. Wprowadzenie odpowiedniej polityki zarządzania zużyciem energii może istotnie poprawić ich wyniki.

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów produktów efektywnościowych jest audyt efektywności energetycznej. Audyty wskazują potencjał oszczędności energii i są wymagane przy ubieganiu się o zewnętrzne źródła dofinansowania. Takie jak np. świadectwa efektywności energetycznej, tzw. Białe Certyfikaty (BC). Tu uzyski mogą być bardzo zróżnicowane, mamy przykłady przedsiębiorstw, które dzięki naszemu audytowi zyskały od kilku do kilkuset tys. zł dopłat wynikających z BC za planowane do realizacji inwestycje.

I tak np. przedsiębiorstwo z branży spożywczej w wyniku montażu układu odzysku ciepła ze spalin wylotowych z kotła gazowego, przy nakładzie inwestycyjnym 1 050 000 zł, osiągnęło roczną oszczędność z tytułu mniejszego zużycia gazu 465 000 zł. Wartość uzyskanych BC to 479 250 zł.

Przedsiębiorstwo z branży ceramicznej zainwestowało w wymianę stolarki okiennej 142 okien, przy nakładzie inwestycyjnym 151 000 zł, osiągnęło roczną oszczędność z tytułu mniejszych opłat za ogrzewanie na poziomie 18 000 zł. Wartość uzyskanych BC to 20 400 zł.

Dużą popularnością cieszą się audyty energetyczne. Audyt taki polega na wykonaniu analizy zużycia energii w budynku lub instalacji oraz przedstawieniu propozycji działań modernizacyjnych. Wdrożenie rekomendacji zawartych w raporcie końcowym umożliwia obniżenie kosztów oraz ograniczenie wpływu przedsiębiorstwa na środowisko naturalne.

W ramach działań doradczych Energa Obrót proponuje usługę optymalizacji parametrów, która polega na cyklicznych rekomendacjach konkretnych działań efektywnościowych, pozwalających na obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa. Takie podejście pozwala na długoterminową współpracę z każdym klientem. Z kolei wizualizacja profili zużycia umożliwia zdalny dostęp do danych pomiarowych, pozwala na rejestrację danych historycznych oraz generuje cykliczne raporty, wskazujące na potencjalne możliwości poprawy efektywności energetycznej.

Większość klientów, którzy dążą do oszczędności poprzez zwiększenie własnej efektywności energetycznej, poszukuje dodatkowych źródeł finansowania na dobrych warunkach. W odpowiedzi na ich potrzeby jesteśmy w stanie przedstawić profesjonalne rozwiązania: doradztwo wykwalifikowanych pracowników, pomoc w poszukiwaniu niskoprocentowych pożyczek czy dofinansowania z funduszy krajowych lub unijnych - nasi eksperci doradzą nawet, jak odpowiednio wypełnić wnioski

- Zauważamy coraz większe zainteresowanie produktami efektywnościowymi, ponieważ korzyści finansowe, wynikające z wdrożenia tych rozwiązań są naprawdę duże. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza wśród firm energochłonnych. Cena energii elektrycznej ma spory wpływ na rentowność tych przedsiębiorstw, dlatego tak ważne jest, aby kupowany prąd był nie tylko opłacalny, ale i optymalnie zużywany. W dobie wzrostu cen prądu efektywność energetyczna jest narzędziem optymalizacji tych kosztów. Program efektywności energetycznej, który realizuje Energa Obrót jest z jednej strony inicjatywą skierowaną do wszystkich klientów, którzy chcą wprowadzić optymalizację zużycia energii oraz kosztów z tym związanych, a z drugiej strony odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby rynku. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze mamy pewność, że nie przepłacamy - podkreśla Dariusz Falkiewicz, prezes Energi Obrotu.

Klienci Energi Obrotu mogą zdecydować się także m.in. na wsparcie w zakresie opracowania strategii zarządzania energią, montaż instalacji fotowoltaicznych i układu kompensacji mocy biernej. Wszystkie te produkty istotnie wpływają na obniżenie opłat za prąd, a także na poprawę jakości środowiska naturalnego.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE