ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron po raz szósty w prestiżowym Respect Index
13.12.2018r. 12:21

Tauron po raz szósty znalazł się w gronie Respect Index warszawskiej GPW, czyli zestawienia spółek odpowiedzialnych społecznie i prowadzących rzetelną komunikację z rynkiem.

Uroczyste ogłoszenie wyników XII edycji zestawienia Respect Index odbyło się 12 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W gronie spółek Respect Index Tauron znajduje się od 2013 roku. Obecność w portfelu Indeksu stanowi dla inwestorów jasny sygnał, że również w obszarach pozabiznesowych działania spółki realizowane są według najlepszych standardów.

- Działalność Taurona prowadzimy z uwzględnieniem najlepszych światowych rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialnego biznesu i komunikacji z otoczeniem. W ostatnim roku szczególną uwagę zwróciliśmy na inicjatywy ekologiczne, których efektem będzie poprawa stanu powietrza w południowej Polsce - podkreśla Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia.

Od początku 2017 roku w Tauronie realizowany jest kompleksowy program pn."Oddychaj powietrzem". W ramach programu skonstruowano bogatą ofertę grzewczą opartą na atrakcyjnych cenach prądu, gazu i ekogroszku. Oferta obejmuje też elektryczne urządzenia grzewcze - pompy ciepła czy klimatyzatory z funkcją grzania oraz kotły gazowe i na ekogroszek, które są dostępne wraz z bezpłatną usługą doradztwa oraz montażem.

Grupa Tauron promuje rozwój ciepła systemowego, jako najbardziej ekologicznego sposobu ogrzewania na terenach miejskich z dostępem do sieci. Tauron pokazuje również, że w inwestycjach w energetykę konwencjonalną bardzo ważna jest troska o środowisko. Nowy blok energetyczny w Jaworznie (910 MW) będzie jedną z najsprawniejszych jednostek tego typu w Europie. Sprawność nowego bloku będzie wyższa o 33 proc. w porównaniu do sprawności bloków klasy 200 MW, emisje SO2 i NOx będą niższe o ponad 50%, a emisja CO2 niższa o niemal 30 proc. W porównaniu do bloków klasy 120 MW sprawność bloku 910 będzie wyższa o 45 proc., emisje SO2 i NOx zostaną zredukowane o ponad 80 proc., natomiast emisja CO2 zmniejszy się o około 31 proc.

Spółka co roku publikuje także dane pozafinansowe według międzynarodowych wytycznych (Global Reporting Initative). W 2018 wydała raport zintegrowany, za który otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Tauron jest także członkiem elitarnego grona raportujących spółek "The Best of the Best". Raporty roczne są stałym elementem komunikacji Taurona z otoczeniem. Spółka utrzymuje ich wysoki poziom, aby sprostać oczekiwaniom jak najszerszego grona odbiorców - zarówno klientów, akcjonariuszy, analityków, jak i przedstawicieli mediów.

Respect Index został wprowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w 2009 roku. Obejmuje on swoim portfelem spółki z głównego rynku GPW. Do indeksu aspirować mogą spółki o najwyższej płynności, czyli wchodzące w skład indeksów WIG20, mWIG40 lub sWIG80.

Do indeksu trafiają firmy, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, prowadzące w nienaganny sposób komunikację z rynkiem poprzez raporty bieżące i okresowe oraz swoje strony internetowe. Trzecim warunkiem jest odpowiedzialne społecznie zachowanie wobec środowiska, społeczności i pracowników, które jest analizowane na podstawie ankiety weryfikowanej przez audytora projektu.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE