ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE ponownie w gronie spółek odpowiedzialnych społecznie Respect Index
13.12.2018r. 16:52

12 grudnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz dwunasty ogłosiła skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index. PGE Polska Grupa Energetyczna została po raz kolejny zakwalifikowana do indeksu, w którym jest obecna nieprzerwanie od 2011 roku.

Zakwalifikowanie spółki do RESPECT Index poprzedzone jest badaniem, w którym niezależny audytor, we współpracy z GPW w Warszawie, sprawdza dojrzałość spółki w zakresie zarządzania czynnikami ESG (z ang. environmental, social responsibility, governance). PGE angażuje w proces badania wszystkie kluczowe spółki Grupy PGE.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka należąca do PGE Energia Ciepła, także ponownie znalazła się w indeksie spółek odpowiedzialnych społecznie. KOGENERACJA S.A., choć jest częścią Grupy Kapitałowej PGE, jest spółką odrębnie notowaną na GPW.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny spółka PGE znalazła się w zaszczytnym gronie spółek odpowiedzialnych społecznie, notowanych na GPW w ramach Respect Index. To dla nas czytelna informacja zwrotna, że otoczenie Grupy Kapitałowej PGE dostrzega podejmowane przez nas starania w zakresie dbałości o transparentność realizowanych procesów biznesowych, troski o środowisko naturalne, współpracy z lokalnymi społecznościami, naszymi partnerami biznesowymi oraz ośrodkami naukowymi i badawczymi - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

(1024x662)
Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 27 grudnia 2018 roku. W tym roku w skład indeksu weszła rekordowa liczba - 31 spółek, w tym dwóch debiutantów, a także jedna spółka, która wróciła do indeksu po rocznej nieobecności. W indeksie RESPECT znajdują się wyłącznie spółki giełdowe działające zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania, w zakresie tzw. czynników ESG (z ang. environmental, social responsibility, governance), czyli czynników środowiskowych, społecznych oraz szeroko pojętego ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami.

GPW kwalifikuje spółki do indeksu RESPECT na podstawie liczby uzyskanych punktów w badaniu audytowym. W tym roku średnia liczba punktów wszystkich spółek wyniosła 62,43 na 80 możliwych. Jest to wynik nieznacznie lepszy niż w ubiegłym roku. W podziale na sektory, średni wynik spółek reprezentujących przemysł wyniósł 63,99 pkt., finanse 62,63 pkt., a usługi 55,01 pkt.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE