ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa dodaje świątecznego blasku ponad 70 polskim miastom i gminom
18.12.2018r. 10:48

Świecące choinki, lodowe sople, lśniące fontanny, gwiazdy i świetlne kurtyny. Grupa Energa dodaje świątecznego blasku ponad siedemdziesięciu polskim miastom i gminom.

Montaż dekoracji świątecznych jest jedną z tych usług spółki Energa Oświetlenie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem władz samorządowych. Włodarze polskich miast coraz bardziej doceniają rolę bożonarodzeniowych iluminacji nie tylko w tworzeniu świątecznego nastroju miejskiej przestrzeni, ale również w promocji miejscowości wśród turystów. Takie miejsca jak Park Oliwski czy śródmieście Gdańska, dzięki tysiącom światełek, nabierają świątecznego, magicznego blasku, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i gości.

- Dla spółki Energa Oświetlenie okres przedświąteczny jest szczególnie pracowity, ale efekty tej pracy są niesamowite. Świąteczne iluminacje ożywiają ulice, budynki, miejskie place i skwery. Budują bożonarodzeniowy nastrój i zbliżają ludzi. Zachęcają do spacerów i cieszenia się tym świątecznym czasem w rodzinnym gronie - mówi Michał Bełbot, prezes zarządu Energi Oświetlenia.


Świąteczne dekoracje zainstalowane przez Grupę Energa rozbłysły m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Malborku, Toruniu i Pelplinie. Do tegorocznych najciekawszych realizacji spółki należą iluminacje świetlne w Płocku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biało-czerwone lampki dekoracji 3D, rozświetlonych choinek oraz kurtyn świetlnych tworzą impresję świetlnego ogrodu.

Władze wielu spośród siedemdziesięciu rozświetlanych przez Energę miast, zdecydowały się na konstrukcje świetlne, których montaż wymaga ogromnej staranności i jest bardzo pracochłonny, ale pozwala na uzyskanie niezwykłych przestrzennych brył takich jak domki, bombki czy prezenty, do których można wejść.

Nowymi trendami w miastach rozświetlonych iluminacjami są w te święta dekoracje tworzone za pomocą specjalnych projektorów świetlnych. Tworzą one ciekawe efekty wizualne wyświetlane np. na zabytkowych elewacjach. W Płocku kolorowe obrazy można oglądać na ścianach płockiego sądu. Z kolei w Sopocie dzięki tej technologii zobaczymy obrazy płatków śniegu na chodniku deptaka na placu Przyjaciół Sopotu.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE