ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Betlejemskie Światło Pokoju w Enerdze
20.12.2018r. 16:45

Ponad 4 tys. kilometrów - taką drogę przebyło Betlejemskie Światło Pokoju, aby znaleźć się w Polsce. Nasi harcerze otrzymali je od swoich słowackich kolegów. Teraz symbol miłości, ciepła i nadziei trafił do Grupy Energa, wspierającej działalność Zawiszy Czarnego - żaglowca, na pokładzie którego płomień płynie właśnie do Szwecji.

- Jest to bardzo ważne światło. Symbolizuje dążenie do pokoju na świecie, a ten jest dzisiaj rzeczą bardzo cenną - w wielu miejscach go brakuje. Tak naprawdę musimy dokładać wszelkich starań, aby doprowadzić wiele konfliktów do zakończenia - mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energi, który odebrał betlejemskie światło z rąk harcerzy.

Jak wyglądała droga Betlejemskiego Światła Pokoju, zanim dotarło do Gdańska?

- Światło przybywa aż z Betlejem. Od wielu lat, co roku, mały chłopiec lub dziewczynka odpalają świeczkę od Wiecznego Ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego. Ten ogień jest przekazywany z rąk do rąk przez skautów z całego świata różnymi środkami lokomocji - mówi Weronika Nadzikiewicz, podharcmistrz z gdyńskiego Centrum Wychowania Morskiego ZHP - Światło, które do nas dotarło, trafiło również na pokład Zawiszy Czarnego. Żaglowiec obecnie płynie w stronę Karlskrony. Tam zostanie przekazane skautom szwedzkim.

Grupa Energa jest oficjalnym sponsorem Zawiszy Czarnego. To flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego. Jednostka ma już jednak swoje lata.

- Dzięki wsparciu Energi możemy realizować wiele inwestycji na pokładzie żaglowca. Zawisza Czarny ma ponad 60 lat, w związku z czym musimy utrzymać go w dobrej kondycji, w czym właśnie wspiera nas Energa - dodaje Weronika Nadzikiewicz.

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju Enerdze odbyło się już trzeci raz.

- To pokazuje, że Grupa Energa jest otwarta na współpracę z wieloma organizacjami społecznymi. Zamierzamy taką politykę współpracy kontynuować, ponieważ biznes to nie jest jedynie dążenie do zysku, ale także część społeczna, dzielenie się tym zyskiem. Razem budujemy społeczeństwo obywatelskie - dodaje Grzegorz Ksepko.

Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE