ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Eko Wkręceni - nowy projekt Fundacji "Jesteśmy Blisko"
21.12.2018r. 09:26

Każdego roku, światowa gospodarka produkuje dziesiątki milionów ton elektrośmieci. To cena za dynamiczny rozwój i postęp, którego jesteśmy świadkami. Odpady elektroniczne z jednej strony są ogromnym zagrożeniem dla środowiska, jednak odpowiednio przetworzone mogą otrzymać "drugie życie" i zostać efektywnie przetworzone. A co jeśli dodamy do tego mechanizm, dzięki któremu stary sprzęt może "zarabiać" pieniądze na szczytne cele? Na mocy porozumienia między działającą przy ZPUE Fundacją "Jesteśmy Blisko" a firmą MB Recycling Jest to możliwe!

Wspomniane porozumienie zostało podpisane w październiku br. Pozwala ono na szeroką współpracę w zakresie zbiórki elektrośmieci. Nasz Partner deklaruje cykliczne darowizny na rzecz Fundacji będące prowizją od obrotu odpadami! Jak to działa? Okazuje się, że stary sprzęt, czy baterie są bezwartościowe tylko na pierwszy rzut oka, a przy odpowiednim zagospodarowaniu mogą przynosić konkretny zysk.

Do tej pory udało nam się przekonać już kilkunastu Kontrahentów ZPUE. Decydując się na usługi firmy recyklingowej naszego Partnera - MB Recycling, wspierają pośrednio naszą Fundację. Im więcej elektroodpadów trafi do tej firmy, tym wyższa kwota zostanie przelana na szczytne cele.

- Analizując schematy różnych działań, mających na celu pozyskiwanie środków na działalność naszej Fundacji postanowiliśmy wdrożyć model biznesowy, który będzie korzystny dla obu stron, zarówno dla Fundacji jak i naszych Darczyńców. Jego istotą będzie skup odpadów elektronicznych poprodukcyjnych od kontrahentów przez firmę MB Recycling, z naszej rekomendacji - wyjaśnił wiceprezes Fundacji "Jesteśmy Blisko" Stanisław Toborek. Jak dodał, zachęca przedsiębiorców do włączenia się w tą prostą akcję, która NIC NIE KOSZTUJE. - Zmieniając firmę odbierającą odpady na MB Recycling wspierasz podopiecznych Fundacji "Jesteśmy Blisko". Zainteresowanych współpracą przedsiębiorców prosimy o kontakt Olgą Huć (nr tel. 506 005 575) - koordynatorem biura Fundacji "Jesteśmy Blisko" - zaapelował.

Jak szacuje Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) z każdym rokiem rośnie ilość elektrośmieci. Szacuje się, że co roku na całym świecie blisko 50 mln ton elektrośmieci trafia na wysypiska i nie jest ponownie wykorzystywane. Tymczasem współczesne technologie recyklingu pozwalają na przetworzenie dużej części z nich. Przeciętny Polak, każdego roku wyrzuca około 5 kg zużytego sprzętu elektronicznego. Tymczasem niepozorna, ważąca kilkadziesiąt gram bateria może skazić setki litrów wód gruntowych. Warto o tym pamiętać i oddawać zużyty sprzęt jedynie do specjalnie oznaczonych miejsc!
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE