ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Efektywne doradztwo sposobem na niższe rachunki
21.12.2018r. 15:12

Samorządy, dbając o racjonalne wydatkowanie środków publicznych, są coraz bardziej zainteresowane rozwiązaniami wspierającymi efektywność energetyczną. Energa Obrót przygotowała bogatą ofertę, która umożliwia trwałe obniżenie rachunków, a dodatkowo pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Spółka współpracuje z instytucjami publicznymi także w zakresie edukacji, budowania świadomości energetycznej samorządów i lokalnych społeczności.

Koszty energii są istotną pozycją w budżecie przygotowywanym przez jednostki samorządu terytorialnego. Miasta i gminy wydają rocznie setki tysięcy złotych na pokrycie rachunków za energię dla urzędów, szpitali, szkół czy przedszkoli. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można je obniżyć.

- Widzimy duże zainteresowanie samorządów inwestycjami z zakresu efektywności energetycznej. Optymalnie zużywany prąd pozwala na znaczne obniżenie rachunków i korzystnie wpływa na środowisko, w którym żyjemy - mówi Dariusz Falkiewicz, prezes zarządu Energi Obrotu.

Jednym z najchętniej wybieranych produktów efektywnościowych jest audyt efektywności energetycznej. Usługa polega na wykonaniu analizy zużycia prądu oraz przedstawieniu działań modernizacyjnych, które umożliwią uzyskanie oszczędności. Dużym zainteresowaniem samorządów cieszy się także wizualizacja profili zużycia, dająca zdalny dostęp do danych pomiarowych, rejestrację danych historycznych i wykonywanie cyklicznych raportów.

- Wielu klientów pyta o ten produkt, właśnie jesteśmy w trakcie rozmów biznesowych z kilkoma gminami. Oferta cieszy się dużym powodzeniem w samorządach, ponieważ jest świetnym narzędziem dla klientów z rozproszonymi punktami odbioru, którzy mogą w łatwy sposób agregować informacje o zużyciu w jednym miejscu - zauważa Dariusz Falkiewicz.

Energa Obrót oferuje także liczne usługi doradcze, m.in. w zakresie pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania czy strategii zarządzania energią.

- Właśnie zakończyliśmy projekt, w ramach którego jeden z samorządów uzyskał dofinansowanie na termomodernizację budynków biurowych o wartości 1,4 mln zł. Dzięki tej inwestycji zaoszczędzono już z tytułu mniejszych opłat blisko 100 tys. zł. Nasi specjaliści doskonale orientują się gdzie i w jaki sposób należy starać się o finansowanie takich projektów i chętnie wspierają w poszukiwaniu niskoprocentowych pożyczek oraz dotacji z funduszy krajowych lub unijnych - mówi prezes Falkiewicz.

Po usługi Energi Obrotu systematycznie sięgają nowi klienci samorządowi, decydujący się na współpracę w zakresie zwiększania efektywności energetycznej. W ostatnich miesiącach spółka podpisała umowę z Gminą Żerków na projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW. Zawarto też list intencyjny z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, dotyczący współpracy w zakresie efektywności energetycznej.

- Od dawna mocno angażujemy się w projekty związane z promowaniem rozwiązań proefektywnościowych i zachęcamy instytucje publiczne do zainteresowania się tymi produktami. Pod koniec listopada byliśmy organizatorem konferencji, podczas której dyskutowaliśmy wraz z przedstawicielami samorządów na temat potencjału i szans rozwoju klastrów energii. Naszym zdaniem, współcześnie to jedno z kluczowych rozwiązań, łączących samorządy z przemysłem i energetyką - podkreśla Dariusz Falkiewicz.

W ramach oferty Energi Obrót samorządy mogą także skorzystać ze wsparcia w zakresie strategii zarządzania energią, montażu instalacji fotowoltaicznej, dostawy i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych czy montażu układu kompensacji mocy biernej.
Grupa Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE