ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Postaw na panele. Oszczędzaj z Energą
21.12.2018r. 17:34

Jesteś przedsiębiorcą, chcesz efektywniej korzystać z energii elektrycznej i zmniejszyć jej koszty? Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej. Obawiasz się, że to przedsięwzięcie może cię przerosnąć? Energa sprawnie przeprowadza swoich klientów przez wszystkie etapy wprowadzania tego innowacyjnego rozwiązania - od doradztwa aż po realizację prac budowlanych, a także zakup wytworzonej w ten sposób energii.

Energa Obrót przygotowała dla swoich klientów szeroki wachlarz produktów efektywnościowych. Wśród nich są m.in. instalacje fotowoltaiczne EnerSOL. Technologia cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców - Energa Obrót we współpracy z Energą Invest są w trakcie zawierania kontraktu o wartości 6,5 mln zł, w ramach którego zostanie zrealizowana jedna z najnowocześniejszych instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

W jaki sposób można wykorzystać energię elektryczną z paneli? Klienci, którzy decydują się na takie rozwiązanie, mają na to różne pomysły - energia może zostać spożytkowana np. albo na potrzeby własne, aby obniżyć ilości pobieranej energii z sieci dystrybucyjnej, albo do celów handlowych, czyli odsprzedaży wprowadzonych nadwyżek do sieci elektroenergetycznej.

Wspomniana instalacja, za której realizację odpowiadać będzie Energa Obrót we współpracy z Energą Invest, będzie zlokalizowana w powiecie tczewskim i zajmie powierzchnię ponad 4 hektarów, jej zainstalowana moc to 2 MWp. Kwota 6,5 mln zł, która została przeznaczona na realizację tego przedsięwzięcia, obejmuje: doradztwo przedinwestycyjne, także w zakresie pozyskania finansowania na inwestycje, pomoc w uzyskaniu prekwalifikacji do aukcji OZE, a także wykonanie projektu budowlanego, samą budowę instalacji, a co najważniejsze gwarancję zakupu energii wytworzonej podczas jej działania.

Instalacja będzie jedną z najnowszych tego typu o tak dużej mocy w Polsce, w projekt będzie zaangażowanych wielu pracowników z Grupy Energa o najróżniejszych kwalifikacjach zawodowych.

- Realizując dla klienta inwestycję budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MWp razem ze spółką Energa Invest udowadniamy, iż jesteśmy w stanie dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania, wykorzystujemy w tym celu potencjał Grupy Energa. Klient zdecydował się na współpracę z nami, gdyż otrzymał kompleksową ofertę współpracy, prowadzenia tej inwestycji, ale przede wszystkim dostrzegł w nas partnera biznesowego - mówi Dariusz Falkiewicz prezes Energi Obrotu.

- W ramach programu EnerSOL wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie zdobyte w już zrealizowanych inwestycjach. Należą do nich jedne z największych farm fotowoltaicznych w Polsce: PV Czernikowo oraz PV Delta. Znajomość branży, potencjał kadrowy i stabilność marki Energa przyciągają do nas inwestorów. Oferujemy im kompleksowe przeprowadzenie inwestycji od analiz opłacalności do uruchomienia instalacji. Klient otrzymuje gwarancję produktu i pewność, że jego wykonawca nie zniknie niespodziewanie z rynku - podkreśla Marek Konieczny prezes Energi Investu.

Kto może skorzystać z tego typu produktu? EnerSol to oferta dla klientów biznesowych, którzy posiadają możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, ogrodzonej posesji lub gruncie rolnym III klasy lub wyższej, a energię elektryczną mogą wykorzystywać w ciągu dnia na procesy technologiczne, oświetlenie hal magazynowych itp.

-Dzięki technologii fotowoltaicznej możemy sięgnąć po praktycznie niewyczerpalne źródło energii. Technologia ta cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie. Widzimy w niej ogromny potencjał i duże szanse na oszczędności - podkreśla Dariusz Falkiewicz prezes Energi Obrotu.

Oferta EnerSOL to nie tylko rozwiązanie, które pomoże obniżyć koszty związane z energią elektryczną. Jest ono skierowane do firm, którym nie jest obojętna jakość powietrza, które chcą mieć wpływ na zmniejszenie emisji CO2. Szczegóły znajdują się na stronie www.energa.pl .
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE