ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kanclerz Merkel zamierza dołączyć do rozmów na temat niemieckiej strategii odejścia od węgla
09.01.2019r. 05:52

Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała na połowę stycznia konferencję, w której będą uczestniczyć przedstawiciele niemieckich krajów związkowych, na terytorium których wydobywa się węgiel brunatny.

Na konferencji będą obecni także przedstawiciele odpowiednich resortów oraz członkowie Komisji Węglowej, która przygotowuje plan wycofania się z wydobycia węgla brunatnego. Ostateczne zalecenia pokonferencyjne mają być przedstawione w przyszłym miesiącu.

Negocjacje mogą być trudne, Trzech z czterech premierów krajów związkowych zażądało po około 60 miliardów euro na dotacje wspierające wycofanie się z wydobycia węgla w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Ich elektrownie węglowe zaopatrują Niemcy w około 10 procent energii elektrycznej. Udział surowca w niemieckim miksie energetycznym spadł do 35 procent w 2018 roku i jest porównywalny z udziałem OZE w produkcji energii.
Sama Komisja Węglowa ma już opóźnienia w pracach. Pierwsze sprawozdanie miało być przedstawione do końca 2018 roku. Teraz wyznaczono termin na 1 lutego 2019 - czytamy w BiznesAlert.pl.
S&P Global , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE