ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

FT: zmniejszenie wydobycia ropy przez Rosję nie wpłynęło na rynek
09.01.2019r. 15:19

OPEC nie jest już dziś w stanie zapewnić stabilności na międzynarodowym rynku ropy naftowej, pisze Amrita Sen, analityczka Energy Aspects, na łamach Financial Times - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według niej, jeśli Arabia Saudyjska oraz jej sojusznicy chcą przekonać branżę, że poważnie traktują zrównoważenie rynku "czarnego złota", muszą podjąć działania, o których jeszcze rok temu nikt by nie pomyślał. Amrita Sen uważa, iż Arabia Saudyjska i "spółka" muszą ograniczyć produkcję lekkiej i słodkiej ropy (o niewielkim stopniu zasiarczenia) do Azji.

Jeszcze miesiąc temu OPEC oraz Federacja Rosyjska doszły do porozumienia, w ramach którego zdecydowały się na zmniejszenie wydobycia ropy o 1,2 miliona baryłek dziennie. Jednak na międzynarodowym rynku decyzja ta nie zrobiła wielkiego wrażenia, co poskutkowało dalszym spadkiem jej cen.
Arabia Saudyjska powinna w przyszłości ograniczać produkcję najtańszej, ciężkiej ropy, która była najmniej pożądana przez rafinerie na świecie. Wraz z tą redukcją, powinno się lepiej zarządzać zapasami ropy lekkiej, zwłaszcza surowcem pochodzącym z amerykańskich łupków, który w sposób znaczący obciążył międzynarodowy rynek ropy. Amrita Sen zauważa, że zdolność Arabii Saudyjskiej do wpływania na stan zapasów surowca w USA jest dziś o wiele mniejsza. Produkcja ropy w USA była o ponad 2 mln baryłek wyższa niż w 2016 r. i stała się wydajniejsza dzięki zaangażowaniu głównych koncernów naftowych. Świat wręcz pływa w lekkiej ropie dzięki amerykańskiej produkcji.

Arabia w celu zrównoważenia rynku powinna zrezygnować z eksportu do Azji, która jest i będzie rynkiem rosnącego popytu na surowce. Zmiany powinny dotyczyć nie tylko ilości, ale i jakości ropy. Cięcia muszą objąć - według Amrity Sen - ropę typu Arab Extra Light (AXL) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE