ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy szukają nowych lokalizacji dla morskich farm wiatrowych
09.01.2019r. 15:21

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) rozpisała przetargi na badania geotechniczne, które mają na celu wskazać nowe lokalizacje morskich farm wiatrowych na Morzu Północnym i Bałtyckim - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wyniki badań zostaną bezpośrednio przekazane potencjalnym oferentom oraz deweloperom. Same badania będą obejmować m.in. odwierty do głębokości około 80 metrów poniżej dna morskiego do 50 metrów, badania ciśnienia czy badania laboratoryjne.

Oczekuje się, że umowy zostaną podpisane i zaczną być realizowane od połowy kwietnia 2019 roku. BSH w komentarzu dla portalu renews.biz poinformowała, że Morze Bałtyckie i Północne to nowe obszary, które w przyszłości rozważa się jako lokalizację instalacji, wytwarzających energię wiatrową.
W 2018 roku niemiecka produkcja energii odnawialnej stanowiła 40 procent całkowitej produkcji energii elektrycznej w kraju, co jest nowym rekordem Niemiec. W ramach energetyki wiatrowej wygenerowano około 111 TWh, w efekcie czego wiatraki okazały się drugim co do wielkości źródłem energii, zaraz po węglu brunatnym. Szczyt produkcji z energetyki wiatrowej osiągnięto 8 grudnia 2018 roku i miała ona wtedy wartość 45,9 GW. Morska produkcja energii wiatrowej wzrosła z 17,4 TWh w 2017 r. do ponad 18,8 terawatogodzin w 2018 r. Większość energii została wygenerowana przez farmy wiatrowe na Morzu Północnym - czytamy w BiznesAlert.pl.
reNews.biz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 09.01.2019r. 18:34
Szybciej Niemcy u nas postawią farmy wiatrowe na bałtyku niż nasz rząd pozwoli na to naszym inwestorom bo przecież... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 10-01-2019r. 17:07 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE