ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki OSP podpisał umowę na budowę bloku gazowego
10.01.2019r. 06:06

Niemiecki operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego TenneT podpisał z grupą energetyczną Uniper umowę na budowę i eksploatację bloku gazowego w Niemczech, który będzie pełnił rolę źródła rezerwowego.

Blok gazowy o mocy 300 MW powstanie w elektrowni Irsching w Bawarii i ma być gotowy do eksploatacji w 2022 roku. Począwszy od 1 października 2022 roku elektrownia będzie funkcjonowała w trybie gotowości, aby służyć jako źródło rezerwowe dostarczające energię w szczególnych sytuacjach nadzwyczajnych. Jako tzw. specjalny obiekt sieciowy, blok nie będzie obsługiwał rynku i będzie dostępny w krótkim czasie, za każdym razem, gdy zagrożona będzie niezawodność systemu.
Pod koniec czerwca 2018 r. TenneT wraz z pozostałymi operatorami sieci przesyłowej w Niemczech (Amprion i TransnetBW) ogłosili przetarg na tego typu źródła o łącznej mocy 1200 MW. Źródła o mocy 300 MW maja powstać w czterech regionach w południowych Niemczech.

W Irshing, gdzie Uniper wybuduje blok w ramach kontraktu z TenneT, funkcjonują obecnie trzy bloki stanowiące rezerwę systemową. Dwa z nich (4 i 5) o mocy odpowiednio 561 MW i 846 MW to bloki gazowe, a trzeci - blok nr 3 o mocy 415 MW to źródło olejowe.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 10.01.2019r. 11:22
To jest ciekawy problem, bo Niemcy deklarują 31 GW mocy zainstalowanej w gazie, a przy największych interwencjach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE