ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA na razie ma przerwę w zwyżkach
10.01.2019r. 08:08

Ceny ropy w USA odbiły się już o 23 proc. z notowanego w wigilię 2018 r. najniższego poziomu od 18 miesięcy. W czwartek surowiec ma przerwę w rajdzie i tanieje o ponad 1 proc. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51,76 USD za baryłkę, po zniżce o 1,15 proc.

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,85 USD za baryłkę, po spadku ceny o 0,96 proc.

Wcześniej ceny ropy miały wsparcie m.in. po komentarzach ministra energii Arabii Saudyjskiej Khalida Al-Faliha, który ocenił, że ograniczenia dostaw ropy przez producentów z koalicji OPEC+ wpłynie na zrównoważenie rynku paliw.

OPEC+ od początku stycznia zamierza zmniejszyć dostawy ropy w ciągu najbliższych 6 miesięcy o 1,2 mln b/d.

Wzrostowi notowań ropy sprzyjał też optymizm inwestorów, że władze w Waszyngtonie i Pekinie osiągną porozumienie w sprawie handlu pomiędzy USA a Chinami.
Swoje dołożył też Fed, który w opublikowanych w środę "minutkach" zasygnalizował, że może być bardziej cierpliwy, jeśli chodzi o decyzje w sprawie dalszych podwyżek stóp procentowych, a ich harmonogram stał się mniej wyraźny.

"Ceny ropy teraz trochę spadają, a niektórzy inwestorzy czują, że wzrosty notowań surowca mogły być przesadzone" - wskazuje Sungchil Will Yun, analityk rynku surowców w HI Investment & Futures Corp.

"Jednak postęp w negocjacjach handlowych USA-Chiny może ciągnąć rynek ropy w górę" - dodaje.

"Biorąc pod uwagę też wysiłki OPEC+, aby obniżyć dostawy ropy na globalne rynki, cena ropy WTI raczej będzie zmierzać do 55 USD za baryłkę.

W ciągu poprzedniej sesji WTI na NYMEX zyskała 5,2 proc., a w ciągu ostatnich 8 dni handlu surowiec zdrożał o 17 proc. Brent od 24 grudnia 2018 zyskała ponad 20 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE