ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON inwestuje w spółkę IT zajmującą się oprogramowaniem e-mobility
10.01.2019r. 12:19

Niemiecka grupa energetyczna E.ON zainwestowała w fińską spółkę IT - Virta, która dostarcza rozwiązania informatyczne do obsługi stacji ładowania elektrycznych samochodów.

Spółka Virta to start-up utworzony w 2013 roku przez grupę fińskich firm energetycznych pod przewodnictwem firmy Helen. Obecnie Helen i E.ON posiadają większościowy pakiet udziałów Virta. Oprócz nich wśród udziałowców spółki są: Lahti Energia Oy, Vantaan Energia Oy, Imatran Seudun Sähkö Oy, Tammisaaren Energia Oy, Kotka Energia Oy and Oy Herrfors Ab.

Virta jest jednym z międzynarodowych liderów technologicznych zarówno w zakresie indywidualnego rozliczania jak i kontroli procesów ładowania. Obecnie ponad 200 stacji ładowania w 19 krajach jest obsługiwanych właśnie przez platformę przygotowaną przez spółkę. Oprócz siedziby w Finlandii, Virta ma biura w Niemczech, Francji i Szwecji. Spółka opracowała między innymi rozwiązania optymalizujące przepływ energii do stacjami ładowania, tak aby generowały one zmniejszony pobór w szczytach energetycznych, a co za tym idzie zmniejszały koszty energii elektrycznej.
Na poziomie operacyjnym E.ON i Virta współpracują od początku 2018 roku. Sieć stacji ładownia E.ON Drive w Europie korzysta platformy Virta na rynkach od Rumunii po Norwegię. Ponadto firmy pracują nad obsługą dwukierunkowego przepływu energii do akumulatora samochodowego z sieci i w przeciwnym kierunku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE