ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Umowa na inwestycję dostosowującą Elektrownię Opole do konkluzji BAT
10.01.2019r. 13:19

Elektrownia Opole, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE, podpisała w czwartekj umowę z konsorcjum wykonawców na zabudowę klap szczelnych obejściowych dla Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) bloków nr 1-4.

Podpisana umowa jest kolejnym etapem dostosowania urządzeń wytwórczych Elektrowni Opole do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać od sierpnia 2021 r. W 2018 r. zawarto już w tym celu umowy na modernizację odazotowania spalin, rekonstrukcje wymienników regavo oraz wymianę elektrofiltrów, jak również poziomów dyszowych w absorberach.

Kontrakt, który zrealizuje konsorcjum firm Elemont i Armański, przewiduje zabudowę nowych, uszczelnianych gorącym powietrzem, podwójnych klap spalin odpornych na korozję, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać 100-procentową szczelność obejść absorbera, co wpłynie na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wartość kontraktu to ok. 24 mln zł.


Podpisanie kontraktu_ELO - od lewej dyrektor ELO Bernard Ptaszyński
PGE GiEK od kilku lat realizuje projekty dostosowujące urządzenia wytwórcze do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać już za dwa i pół roku.

- Opracowaliśmy szeroko zakrojony program, którego efektem będzie dostosowanie naszych aktywów wytwórczych do zaostrzonych wymogów. Podpisanie kontraktu na montaż klap jest kolejnym elementem tego projektu i dowodem na to, że z wielką odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii ochrony środowiska naturalnego - powiedział Norbert Grudzień, p.o. prezesa zarządu, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i zarządzania majątkiem PGE GiEK.

Wszystkie zadania modernizacyjne w ramach podpisanego kontraktu mają być wykonane na poszczególnych blokach w latach 2019-2021, w trakcie 6-miesięcznych remontów kapitalnych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE